Tropicarium Ocenarium Budapešť

13

Tentokrát sa pozrieme kúsok ďalej do hlavného mesta Maďarska. Aligátory, žraloky a plno ďalšieho ponúka práve Tropicarium v Budapešti.

Náročnosť a dĺžka trasy

Dĺžku trasy v tomto prípade nemusíme riešiť, dôležité je sa dostať k hlavnému vchodu, ktorý nájdete netradične vo veľkom nákupno-zábavnom centre.

Informácie o trase

Ako sa tam ale dostať? Teraz si treba zvážiť, či použijete hromadné prostriedky alebo sa vyberiete vlastným vozidlom. V prípade vlastného dopravného vozidla si len zadáte do navigácie Tropicarium Budapešť a táto elektronická pomôcka vás dovedie priamo na veľké parkovisko pred obchodným centrom. Horšia je možnosť hromadnej dopravy, kde musíte hľadať spoje a prestupy, lebo také jednoduché to nebude. Dôležitý orientačný bod pre vás bude zástavka „Lépcsos utca“, kde nájdete vami očakávané Tropicarium.

Budapešť – Tropicarium Ocenarium Budapešť

Zaujímavosti

Zaujímavostí by sa o tejto netradičnej zoologickej záhrade dalo spomenúť veľa. Začneme tým, že tento komplex je vybudovaný na rozlohe 3000 metrov štvorcových, je zabezpečený modernou technológiou z Japonska a celý chod tohto čarovného miesta riadni počítačový systém. Čo samozrejme neplatí pre živočíchy žijúce tu, o tých sa stará profesionálny tím, ktorý tvorí približne 30 zamestnancov.

Asi najväčším lákadlom tropikária je obrovské žraločie akvárium s tunelom. Toto akvárium má 1,6 milióna litrov vody a steny tohto akvária sú zhotovené zo 16 centimetrov hrubého nerozbitného panoramatického skla. Samotný tunel má 11 metrov a pohľad na okolitý morský svet si určite vychutnáte. To však nepatrí medzi všetky atrakcie. Nájdete tu aj aligátory, kde si vychutnáte tropický prales, v ktorom sa dokonca blýska a prší. Určite nemôžme zabudnúť na exotické vtáctvo, plno ďalších morských živočíchov, alebo najmenšie opice sveta. To nie je stále ani zďaleka všetko, ale to pochopíte až pri návšteve tohto skvostu.

Čo sa týka ceny vstupného, pohybuje sa aktuálne okolo 1900 HUF pre dieťa do 14 rokov, čo je v prepočte niečo cez 6 eur a 2300 HUF pre dospelú osobu, čo je približne 7,50 eur. Vstupné je možno trošku drahšie, ale určite sa oplatí tropikárium navštíviť. Zažiť morský svet a tropický prales na jednom mieste sa predsa nestáva každý deň.

Galéria

Last modified: 23. augusta 2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *