Zraková pyramída na Súľove je ako stvorená pre fotografov. Avšak skúste sa tu na chvíľu zastaviť a vychutnať si ten výhľad, ktorý ponúka. Krása prírody a prekrásne Súľovské vrchy.

AKTUÁLNE: Zraková pyramída na Súľove skončila svoju životnú púť…

Náročnosť a dĺžka trasy

Odkedy táto zraková pyramída na Súľove vznikla, chce tam fotku asi každý. Ale za krásne fotky sa platí a v tomto prípade sa bude platiť prechádzkou. Nie nepríjemnou, ale nie je to ani prechádzka po rovine. Mierne stúpanie a približne pol hodinka, to je cena za nádherné fotky v tomto optickom skvoste.


Informácie o trase

Obec Súľov je turistom dobre známa. Je to východiskový bod na návštevu Súľovských vrchov, ktoré sú neskutočne krásnou a lákavou lokalitou. Práve v tejto obci vznikla pred časom ďalšia kuriozita, ktorá láka turistov aj neturistov z blízka aj diaľky. Či zvolíme hromadnú dopravu, alebo vlastný dopravný prostriedok, dopravíme sa teda do obce Súľov-Hradná a tu započneme svoju prechádzku. Od parkoviska pri potravinách okolo reštaurácie hore po najprv asfaltovej ceste, ktorá sa časom zmení na poľnú cestičku. Po pár minútach nás cesta vedie mierne vpravo a o pár ďalších minút už vidíme v diaľke cieľ našej cesty. Tak už len tých pár metrov a nezabudnuteľné fotografie môžu vzniknúť.

Vzdialenosť 1 km | Čas 00:30 hod | Stúpanie 104 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Zaujímavosťou je toto dielo samo o sebe. Začneme asi tým, že za tento čarovný kus dreva môžeme poďakovať Jurajovi Gáborovi, ktorý sa rozhodol dať ľuďom niečo viac. Dal ľuďom 18 metrovú drevenú pyramídu s výhľadom na nádherné Súľovské vrchy. Pyramídu vďaka ktorej sa cítite ako v obrovskom televízore. Ale namiesto reality show a podobných vecí vám premieta nádhernú prírodu a prostredie, ktoré je samo o sebe nádherné. Táto vyhliadka je široká osem a vysoká päť metrov a lepšie miesto na jeho výstavbu snáď autor ani nemohol nájsť. Toto prírodné kino je lepšie ako čokoľvek iné, stačí sa zapozerať a užívať si výhľad. To sa vám ale nepodarí tak ľahko, lebo na pyramídu a fotografiu v nej sa zbiehajú ľudia z blízka aj diaľky.

Každopádne návštevu tejto lokality by ste nemali odkladať, lebo autor sa vyjadril, že plánuje túto kuriozitu ponechať záujemcom len štyri roky. My osobne dúfame, že sa rozhodne ju ponechať aj budúcim generáciam, ak samozrejme prežije takú návštevnosť a ľudskú hlúposť.

Galéria

Last modified: 18. mája 2020

One Response to " Zraková pyramída na Súľove "

  1. počasie píše:

    Myslím, že pán, ktorý toto vymyslel nemohol nájsť lepšie miesto. Už som tam viackrát bol a musím povedať že to je veľmi dobrý nápad. Troska je na zamyslenie ci to nemohlo byt viac odolnejšie spravené a tak aby to viac zapadlo do prostredia. V každom prípade super nápad. Dozvedel som sa to z podobného článku tomuto takže aj vďaka takýmto článkom môžeme nájsť miesta o ktorých nemáme ani potuchy. Odporúčam…
    Diky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *