Navštívte jaskyňu Čertova pec a spoznajte tento kus Slovenska, ktorý bol obývaný už v ďalekej minulosti. Cestou si môžete obzrieť minizoo miestneho motorestu.

Náročnosť a dĺžka trasy

Dĺžka trasy je závislá od dopravného prostriedku, ktorý si vyberiete. Pokiaľ sa vyberiete autom, odporúčame zaparkovať pri motoreste Čertova pec, od ktorého je to asi päť minútová prechádzka. Ak by ste ale zvolili hromadnú dopravu, trasa bude pre vás o približne 20 minút dlhšia. Náročnosť je v oboch prípadoch ľahká, keďže je to viac menej len prechádzka po rovnom chodníčku.


Informácie o trase

Neďaleko od Piešťan sa nachádza malebná obec Radošina. Kúsok od tejto obce je motorest, ktorý nesie rovnaký názov ako nami hľadaná jaskyňa. Ideálne je využiť vlastné auto a zaparkovať priamo pri motoreste, odkiaľ vedie cesta popri ohrade so zvieratkami. Pri motoreste sa môžete pokochať rôznymi zvieratami, ako napríklad laň, jeleň alebo muflóny. Cestou k jaskyni vás budú doprevádzať prasiatka v ohrade. Dá sa povedať, že sledujete zelenú turistickú značku, avšak popri ohrade nájdete vyšliapaný chodníček priamo k jaskyni.

Vzdialenosť 307 m | Čas 00:10 hod | Stúpanie 2 m | Klesanie 3 m

Zaujímavosti

Jaskyňa Čertova pec patrí medzi menšie jaskyne na Slovensku, avšak za zástavku určite stojí. Nachádza sa v pohorí Považský Inovec v nadmorskej výške 253 metrov. Jej dĺžka je 27 metrov, priemerne je široká 6 metrov a jej maximálna výška je 4,7 metra. Za zmienku stojí, že je obojstranne priechodná a hlavne voľne prístupná verejnosti. V jaskyni boli nájdené tiež najstaršie známky jaskynného osídlenia  na Slovensku.

Z histórie vieme, že jaskyňu spomínal už Matej Bel v roku 1742 vo svojej knižnej publikácii. V roku 1981 ju vyhlásili za chránený prírodný výtvor a v 1994 sa konečne dočkala ocenenia prírodná pamiatka.

Možno je to menšia jaskyňa, každopádne má svoje čaro a svoju históriu. Za návštevu táto tajomná jaskyňa, ktorá skrývala neandrtálcov v minulosti rozhodne stojí. Spomenieme aj menšiu Zoo, v ktorej si môžete obzrieť lesné zvieratká ako sú muflóny, či dokonca jeleň.

Galéria

Last modified: 19. decembra 2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *