Lúčanský vodopád je považovaný za jeden z najkrajších slovenských vodopádov. Je jasným dôkazom toho, že aj krátke výlety majú svoju krásu.

Náročnosť a dĺžka trasy

Náročnosť trasy? Ťažko to prirovnať k niečomu, no verte, že je to smiešne jednoduché. Stačí spraviť pár krokov po typickom mestskom teréne a stojíte pred vodopádom. A dĺžka trasy? Asi aj do potravín chodíte ďalej. Je to naozaj rýchla zástavka na prekrásnom mieste. Vodopád je ľahko dostupný pre všetkých, no deti z neho hlavne v letnách mesiacoch budú mať isto najviac radosti.


Informácie o trase

Lúčanský vodopád nájdete priamo v obci Lúčky, ktorá sa nachádza kúsok od Ružomberka. Chvíľku zabudnime na orientačné tabule, ktoré vás navigujú až k nemu a poďme po starom. Vodopád sa nachádza v parku, ku ktorému sa bez problémov dostanete aj vlastným dopravným prostriedkom. Pri parku sa nachádza menšie parkovisko, prípadne viete zaparkovať pri Obecnom úrade. V momente, keď vstúpite do parku už vidieť vodopád, ku ktorému vás pohodlne dovedú vytvorené chodníčky.

Vzdialenosť 480 m | Čas 00:10 hod | Stúpanie 6 m | Klesanie 17 m

Zaujímavosti

Keď sa povie vodopád, všetci si predstavia pol dňa kráčania lesom za kúskom padajúcej vody. V prípade Lúčanského vodopádu to tak ale ani zďaleka nie je. Tento vodopád je naozaj raritou medzi vodopádmi. Tento mohutný travertínový vodopád leží totiž priamo uprostred dediny. Čítate správne, vodopád uprostred dediny. A nie hocijaký vodopád! Lúčanský vodopád má výšku 12 metrov  a od roku 1974 je národnou prírodnou pamiatkou. Pre upresnenie, to sa na Slovensku podarilo len piatim vodopádom. Pod vodopádom je umelo vytvorené menšie jazierko, alebo ak chcete tak bazén, v ktorom sa dá na vlastné riziko aj okúpať. Lúčanský vodopád je mnohými označovaný za najkrajší slovenský vodopád. Nuž, posúďte sami…

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *