Nenechajte si utiecť príležitosť pohladkať si zvieratá v Kontaktnej Zoo Liptov. Šelmy, medvede ale aj papagáje, či korytnačka. To všetko prináša toto miesto.

Náročnosť a dĺžka trasy

Od parkoviska k samotnej Zoo je to len pár desiatok metrov, takže náročnosťou trasy sa teraz zaoberať nebudeme.


Informácie o trase

Liptovský Mikuláš ako okresné mesto asi nájde každý. Nachádza sa hneď vedľa Liptovskej Mary, a tak veľkú priehradu už naozaj vidieť musíte. Ale poďme k veci – Kontaktná Zoo Liptov. Túto kuriozitu nájdete hneď vedľa známeho aquaparku Tatralandia. Ak by ste stále nevedeli, dovedú vás tam aj smerové tabule. Parkovisko nájdete medzi aquaparkom a kontaktnou Zoo. Stačí zaparkovať, vystúpiť a vyšliapať si pár metrov hore. A už len prejsť po schodoch a ste tam.

Vzdialenosť 100 m | Čas 00:05 hod | Stúpanie 3 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Kontaktná Zoo Liptov prináša presne to, čo hovorí jej názov – kontakt. A nie hocijaký! Práve tu je možné pohladkať si leva, hrať sa s medveďom, prípadne škrabkať lamu. Táto unikátna zoologická záhrada prináša bezprostredný kontakt so zvieratkami. Samozrejme niektorý kontakt so zvieratkami je obmedzený, prípadne vás odnaviguje školený personál. Ak ale túžite po neopakovateľnom zážitku, určite túto raritu nepremeškajte. Odporúča sa prísť skôr na jar a cez týždeň, lebo víkendy v lete sú plné návštevníkov a zvieratká sú z toho potom unavené.

A vstupné? Aktuálne sa hýbe na piatich eurách za dospelú osobu, čo nie je nič strašné. Návšteva tejto zoologickej záhrady určite za tento poplatok stojí a nebudete ľutovať.

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *