Ak máte záujem o rozprávkovú stavbu, ktorej povesť sa šíri doma aj po svete, navštívte Rozprávkový domček v Myjavských kopaniciach. Navyše sa k tomuto obdivuhodnému miestu viete dostať priamo autom. Tak berte deti a ide sa!

Náročnosť a dĺžka trasy

Vzhľadom na dostupnosť k objektu priamo autom sa nebudem o dĺžke trasy ani náročnosti rozpisovať.


Informácie o trase

Čo sa týka trasy, tak od Myjavy odbočíte do Švancarovej doliny pred obcou Babulicov vrch doprava. Zo smeru od
obce Krajné za Babulicovým vrchom doľava okolo autobusovej zastávky, ktorá je označená nápisom Rozprávkový dom. Tento skvost v dedinke určite neminiete. Zaparkovať sa dá hneď vedľa domčeka.

Vzdialenosť 1,1 km | Čas 00:20 hod | Stúpanie 17 m | Klesanie 50 m

Zaujímavosti

Tento jedinečný domček je raritou na Myjavských kopaniciach. Nachádza sa ma Myjave vo Švancarovej doline v katastri obce Jablonka. Pán Viliam všetko navrhol a postavil podľa vlastnej fantázie iba pomocou vlastných rúk. Jeho pracovným nástrojom bola neuveriteľná polievková lyžica. Za bránou sa nachádza veľký gaštan, v ktorom sídli troll. Na domčeku sa nachádza pomerne veľa okien, avšak každé je iné. Keď vojdete do domu budete sa cítiť ako v krápnikovej jaskyni. Ak by ste v tomto dome hľadali pravý uhol tak márne, žiaden sa tam nenachádza. Snom mnohých je bývať v rozprávkovom domčeku. Pán Viliam si svoj sen splnil. Schody vedúce do podkrovia pripomínajú schody do neba. Tento domček je z kameňa a je akoby pokrytý haďou kožou. Pred vchodom do domčeku je vysoký farebný monument pripomínajúci strážcu. Vo vnútri domčeka sú lebky rôznych zvierat.

Táto podivná stavba láka nielen domácich, ale aj zahraničných turistov, ktorý žasnú nad touto krásou. Krásny rozprávkový domček môžte navštíviť od stredy do nedele v čase od 10.00 do 18.00.

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *