Ak vám niekto hovoril, že v zime sa nedá nikam chodiť, treba sa zakukliť do periny a čakať na jar ako medvede, asi vám klamal. Aj v zimnom období sa dajú podnikať nádherné výlety, ba čo viac, v zime sú hory ešte oveľa krajšie. Neskutočné výhľady, krásne zamrznuté vodopády, prípadne biela snehová krajina, aj to vám prináša zima. A kam v týchto chladných časoch ísť? Možností máte veľa…

Slovenský raj a Suchá Belá

Slovenský raj v zime má svoje jedinečné čaro a konečne sa dajú vychutnať aj rokliny, ktoré sú v teplých mesiacoch narvané ľudmi. Napríklad Suchá Belá je v zime nádherná a veľa ľudí tu nestretnete. Máte teda dostatok priestoru si vychutnať toto miesto, pofotiť a pritom vás nikto nenaháňa a netlačí. Návšteva Slovenského raja je tou správnou voľbou, neskutočná atmosféra, ktorú treba vyskúšať. Chcem ísť túto roklinu!


Vodopád Skok

Vodopády sú v zime jedinečná záležitosť, lebo každý rok zamrznú inak a ich výzor je každú zimu jedinečný. A keď sa povie “vodopád”, nesmieme vynechať Skok vo Vysokých Tatrách. Dostupný aj v zime, takže ak vám nevadí trošku tatranského snehu, nemali by ste váhať! Vodopád Skok vie v zime pôsobiť priam čarovne.  Pozrite si cestu na vodopád Skok.


Kláštor Katarínka

Zabrneme kúsok aj na západné Slovensko. Aj keď sa to možno zdá byť prekvapivé, aj zrúcaniny majú v zime svoje neopísateľné kúzlo a atmosféru. A keď je reč o atmosfére, kláštor Katarínka určite netreba predstavovať. Darmo, Katarínka je tajomná v každom ročnom období a zima nie je výnimkou.  Ako sa tam dostať si prečítajte tu.

Tatranský ľadový dóm

Medzi výletmi v zime nesmie chýbať zástavka v Tatranskom ľadovom dóme. Neuveriteľná stavba z ľadu je každý rok úplne iná a tak sa nikdy neomrzí. Napríklad tento rok má podobu katedrály Notre Dame, ale ako každý rok, aj teraz tam skryli malého medveďa ako symbol Slovenska. Dokážete ho nájsť? Jaj ozaj, táto atrakcia je zadarmo. A kde vlastne je?


Ďumbier

Á vrcholy! To je samostatná kategória. Návšteva vrcholov v zime prináša neopakovateľné výhľady a my sme tentokrát vybrali najvyšší vrch Nízkych Tatier, na ktorý sa dá ľahko dostať aj v zimnom období. Neveríte? Je to naozaj tak, aj keď za ľahkú cestu sa platí v podobe lanovky. No aj bez lanovky je Ďumbier dostupný, ale dá vám zabrať. Na Ďumbier vedú dve cesty…


Malofatranský Kľak

A keď už sme začali so zimnými vrcholmi, nedá nespomenúť obľúbený zimný výstup na Kľak. Nádherný vrchol, výhľady do všetkých strán, špecifický terén, či obrovský zamrznutý kríž, to je malofatranský Kľak. Verte mi, na tento vrchol chcete v zime ísť. Fačkovské sedlo pritom ponúka aj krásnu sánkovačku pre deti, takže si všetci prídu na svoje. Chcete sa dozvedieť viac?


Jánošíkove diery

Čo by to bolo za zimný výber výletov, keby tam chýbali Jánošíkove diery? Jánošíkove diery v zime majú osobité čaro – meniace sa cencúle a ľady, hučiaci potok, ktorý nevidno pod metrami ľadu a pritom je to jednoduchá a nenáročná trasa. Len pozor, v zime sa lávky šmýkajú trošku viac ako obvykle. A v čase odmäku sa dieram radšej vyhnite aby vám nepadol nejaký ten ľad na hlavu.  Celý okruh dierami nájdete podrobne popísaný tu.


Zamkovského chata a Vodopády Studeného potoka

Na záver mi nedá nespomenúť Zamku. Dobre, Zamkovského chatu a samozrejme Vodopády Studeného potoka a vlastne aj Rainerovu chatu. Na tejto trase totiž nájdete všetko. Zimná prechádzka na horskú chatu a okolo vodopádov je nezabudnuteľný zážitok, za určitých podmienok vhodná aj pre väčšie deti. A ak budete mať šťastie, stretnete aj líšku Elišku. Ak by ste ale chceli viac informácií…

Last modified: 20. decembra 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *