Biofarma Príroda v Stupave

7

Spojenie príjemného oddychu a možnosti dobrého jedla, toto všetko a oveľa oveľa viac vám ponúka biofarma Príroda v Stupave.

Náročnosť a dĺžka trasy

Náročnosť a dĺžka trasy závisí od spôsobu dopravy, rovnako aj od toho, či sa chcete prejsť, alebo si len spraviť autovýlet a vychutnávať si tento salaš v blízkosti Bratislavy. Autom je to pomerne jednoduché a náročnosť sa rovná nule, o dĺžke trasy asi len toľko, ako ďaleko zaparkujete. Ak by ste sa túžili prejsť, je možné vyraziť priamo zo Stupavy. Takáto prechádzka bude síce dlhšia, ale o náročnosti sa moc hovoriť nedá. Tak či onak, výlet na biofarmu sa určite oplatí. Čo viac, tí najmenší si tu určite prídu na svoje.

Vzdialenosť 10,8 km – prevýšenie 240 m – čas 2,45 hod

Informácie o trase

Autom je to pomerne jednoduché. Stupava je známa obec v blízkosti Bratislavy, ktorú asi nemusíme nejako extra predstavovať. Ak pôjdete autom zo Stupavy smerom na Malacky, na pravej strane vás informačná tabula nasmeruje na odbočku, ktorá vás prevedie lesom okolo elektrárne až na parkovisko pri biofarme Príroda.

Ak ste zvolili prechádzku, začneme taktiež v Stupave. Modrou turistickou trasou prejdeme až na rozcestník Pod Kamenným vŕškom, kde zmeníme farbu na zelenú. Zelená nás prevedie na rázcestie Lintavy, cestou si trošku zastúpame, lebo tento úsek bude mierne do kopca, následne pokračujeme po modrej, ktorá smeruje až k samotnej biofarme.

Obec Stupava – Stupava, Obora – Pod Kamenným vŕškom – Lintavy – Dúbrava – Biofarma Príroda

Zaujímavosti

Biofarma Príroda v Stupava je unikátny projekt, kde si ľudia z okolia Bratislavy môžu zažiť atmosféru typického oravského salašu. Pomerne veľký areál je plný zvieratiek a typických drevených vyrezávaných sôch, či dokonca dreveníc. Na svoje si prídu aj deti, lebo tu nájdete vybudované detské ihrisko, na dospelých tu naopak čaká reštaurácia, prípadne domáca pekáreň. Tento kus salašu je pre mnohých akousi oázou pokoja. Aj keď nájsť parkovacie miesto v letných víkendoch moc pokojné nebude a budete si musieť vystáť radu v reštaurácii, aby sa vám našiel voľný stôl. Pravdou je, že tento salaš je čím ďalej tým obľúbenejší a to znamená logicky stále viac a viac návštevníkov. Tým sa trošku ruší oáza pokoja a oddychu, ale vzhľadom na to, že areál je dostatočne veľký si na svoje aj tak prídete. Aby sme ešte upozornili, vstup je voľný. Medzi zvieratká, ktoré tu môžete stretnúť sú zachránené kone, ktoré pracovali na kalamite v Tatrách, poníky, prasiatka, kravičku, kozy… Samozrejmosťou sú ovečky, ktoré ale nie vždy zastihnete a najväčšie lákadlo – diviak Šaňo. Lavičky, lúčky, drevenice, zvieratká, dobré jedlo a to všetko kúsok od Bratislavy – to nie je sen, to je biofarma Príroda v Stupave.

Galéria

Last modified: 23. augusta 2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *