Vedeli ste, že nad Bojnicami vyrástla nová turistická atrakcia? Bojnická vyhliadka pridáva na atraktivite tohto regiónu ešte o čosi viac.

Náročnosť a dĺžka trasy

O tom, že vyhliadka vyrástla nad Bojnicami sme niečo načrtli vyššie. Pravdou teda je, že zopár metrov k nej si budete musieť odšliapať. No zopár metrov je vlastne približne jeden a pol kilometra od Bojníc, no ak patríte k tým lenivejším „autovýletníkom“, je možnosť zaparkovať na bezplatnom parkovisku prakticky kúsok pod vyhliadkou. Rátame ale s tým, že sa chcete kúsok prejsť a preto sa pripravte na niečo okolo 1,5 kilometra a necelú trištvrte hodinku pokojným tempom do mierneho kopca. Navštíviť Bojnickú vyhliadku odporúčame asi každému, avšak ak nemá strach z výšok.Informácie o trase

Bojnice asi nemusíme sami o sebe predstavovať, na Slovensku sú dosť známe. Naša cesta začína kúsok pri kúpeloch, odkiaľ nás vedie žltá turistická značka. Tá nás povedie pár minút po asfaltovej ceste, z ktorej odbočíme vpravo a lesnou cestou miernym stúpaním budeme kráčať za naším cieľom – za Bojnickou vyhliadkou. Prejdeme si Bojnickú kalváriu, okolo autokempu a o pár minút sa pred nami objaví medzi stromami to, za čím dnešný výlet smerujeme.

Vzdialenosť 994 m | Čas 00:40 hod | Stúpanie 112 m | Klesanie 13 m

Zaujímavosti

Jedného dňa sa niekto rozhodol, že Bojnice prinášajú málo zaujímavostí pre turistických milovníkov a tak prišiel nápad na toto dielo. V nadmorskej výške 410 metrov tu postavili unikátny chodník nad korunami stromov. Tento chodník, ktorý nesie názov Bojnická vyhliadka ale nie je len taký chodníček. Výška vyhliadky je krásnych 30 metrov a výhľady ponúka neuveriteľné. Krásny pohľad do všetkých strán, Bojnický zámok z vtáčej perspektívy, či dokonca obrovský tobogán, toto všetko čaká len na vás.  Výstavba vyhliadky dokonca nezničila blízke okolie lesa, na čo sme už pri podobných projektoch zvyknutí, takže pocit z atrakcie je o to krajší. Ešte je dobré uviezť, že atrakcia je spoplatnená, ale ako nevšedné spríjemnenie dňa určite poteší.

Galéria

Last modified: 22. novembra 2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *