Predstavujeme rozhľadňu Čebínka, ďalšiu z českých rozhľadní, vďaka ktorej môžete pozorovať svet z výšky telekomunikačnej veže.

Náročnosť a dĺžka trasy

Cesta k tejto rozhľadni nie je vôbec náročná a dá sa zvládnuť za pomerne kratší čas. Ak teda za kratší dá považovať niečo okolo pol hodinového kráčania smerom k rozhľadni. No a ako to už býva zvykom, k rozhľadni sa kráča do kopca, takže si pár výškových metrov odšliapete. Nebojte, stoja za to.


Informácie o trase

Obec Čebín je menšia obec v okolí Brna. Nie je ťažké ju nájsť, skôr je náročnejšie nájsť parkovacie miesto, prípadne východiskový bod hromadnej dopravy. Tak či onak, dopravte sa do obce Čebín a tu máte na výber z dvoch trás – žltej a zelenej. Zelená je jednoduchšia na orientáciu v obci, preto nájdite poštu alebo námestie a zelená značka sa vám objaví pred očami. Prejdete sa pár metrov dedinkou, až kým zbadáte prudkú odbočku vľavo medzi domy. Je tam osadená informačná tabuľa, ktorá už v úvode oznamuje otváracie hodiny ako aj vstupné na rozhľadňu. A už len rovno hore po zelenej. Trasa prebieha prevažne lesom, nesie sa v akomsi jemnom stúpaní hore, ktoré sa zdá byť podstatne dlhšie ako skutočne je. Keď prídete na vrchol, odbočíte vľavo, kde už z diaľky rozhľadňu vidíte. Už len pár metrov a ste tam.

Vzdialenosť 1 km | Čas 00:35 hod | Stúpanie 148 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Už ste niekedy pozerali na telekomunikačnú vežu a premýšľali, aký je odtiaľ asi výhľad? Tak práve teraz pre vás máme rozhľadňu Čebínku. Táto telekomunikačná veža je totiž prerobená na rozhľadňu a prekvapí vás svojou výškou a rozhľadom. Na vrchol vás privedie presne 161 schodov, ktoré vám doprajú výhľad z výšky 30 metrov. To v kombinácii s celkovou nadmorskou výškou 432 metrov spôsobí, že máte ako na dlani Brno, Moravský kras, či dokonca Českomoravskú vrchovinu.

Asi jedinou nevýhodou tejto rozhľadne je obmedzená otváracia doba a vstupné. Rozhľadňa Čebínka je totiž otvorená len cez víkendy od apríla do októbra aj to len v čase od 11-17:00. Vstupné je nejakých pár smiešnych korún (dospelý platí 20 KČ). Či sa rozhodnete pre návštevu tohto miesta ponecháme na vás, ale ak máte cestu okolo, je škoda sa nezastaviť.

Galéria

Last modified: 22. novembra 2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *