Bratislava… Ľudia si povedia, že je to len asfalt a občas nejaký ten park. No hlavné mesto ponúka aj zopár zaujímavých miest na výlety, a teraz nemyslím staré mesto a historické pamiatky. Vedeli ste napríklad, že tu nájdete hneď tri rozhľadne? A miest naokolo, ktoré si zaslúžia vašu návštevu, je určite viac. Len ich treba spoznať… A práve preto sme si pripravili zopár zaujímavých miest, ktoré sa dá navštíviť v rámci Bratislavy.

Sandberg

Pieskový kopec, ktorý vyniká skamenelinami je určite známe miesto na výlet. Práve Sandberg nám pripomína, že toto miesto bolo kedysi pod hladinou mora, čo dokazujú aj rôzne nájdené skameneliny. Výlet na Sandberg je nenáročnou prechádzkou v rámci rodinného kruhu, kde sa zabavia aj tí najmenší. A navyše vďaka svojej polohe ponúka krásne výhľady na okolie. A kade sa na Sandberg dostaneme?


Devínskou Kobylou

Už keď sme začali Sandbergom, nedá nám nespomenúť Devínsku Kobylu. Okrem krásnych výhľadov prináša rôzne skryté zákutia. Práve Devínskou Kobylou sa vieme prejsť od zrúcaniny hradu Devín až po spomínaný Sandberg a cestou spoznať ďalšie schované miesta, ako napríklad Weittov lom.  O prechádzke Devínskou Kobylou sa viac dozviete tu.


Vyhliadková veža Devínska Kobyla

Na tejto strane Bratislavy ešte ostaneme. Pri výletoch v Bratislave nemôžeme vynechať najnovšiu rozhľadňu, ktorá sa tiež nachádza na Devínskej Kobyle. Konkrétne v jej najvyššom bode. A že určite stojí za vašu návštevu! Rozhľadňu rovnakého tvaru totiž nikde inde nenájdete. Navyše sa k nej dá dostať aj s kočíkom, tak prečo váhať? Ako sa tam dostať si prečítajte tu.

Rozhľadňa Vrakuňa

A keď už sme začali rozhľadňami, pripomeňme si tú v rovinatej časti Bratislavy – Vrakuni. Je pravda, že rozhľadňa moc výhľadmi nevyniká, okolitá príroda tiež akosi chýba, ale ako príjemná prechádzka parkom s vyhliadkovou vežou je to fajn. Taká ľahká a rýchla prechádka s deťmi v nedeľu popoludní, keď sa nám nič moc nechce. Ako drevená stavba v parku je zaujímavá. A kde vlastne je?


Rozhľadňa pod Kamzíkom

A trojicu bratislavských rozhľadní uzatvára tá drevená pod Kamzíkom. Hádam ste nečakali, že na túto zabudneme. Okolie Kamzíku všeobecne patrí k pekným miestam, ponúka krásne prechádzky a je možné sa odtiaľ dostať napríklad na obľúbenú Železnú Studienku. A ak vás láka 15 metrová drevená stavba, čaká tam niekde iba na vás…


Pechotný zrub B-S 6 “Vrba”

Uzatvorime to úplne netradične a to jedným z petržalských bunkrov. Nájdete ich tu mnoho, no iba niektoré sú obnovené a vhodné na návštevu. Je pravda, že prehliadku tohto historického skvostu si musíte vopred dohodnúť, no v jeho vnútri sa skrýva menšie múzeum, ktoré vás vtiahne do doby, keď bol pechotný zrub B-S 6 ešte v aktívnej službe. Chcete sa dozvedieť viac?


Bratislava a jej blízke okolie ponúka mnoho rôznych miest na prechádzky a výlety. Nie vždy sú to síce najväčšie zaujímavosti, náročné výlety tu tiež moc nenájdeme, ale vždy je možnosť niekam vypadnúť. Či už sa vieme prejsť cez historické staré mesto, alebo navštíviť Slavín, či Bratislavský hrad, pozrieť sa na zrúcaninu Devín, alebo sa len tak motať v lesoparkoch. Nesmieme zabudnúť na jazerá ako sú Zlaté Piesky alebo Malý Draždiak, prípadne lesy nad Račou alebo Dúbravkou, Devínskou alebo Karlovkou. A nezabudnime napríklad na obľúbenú Železnú Studienku alebo Kamzík. Miest na pohyb je viac ako dosť, len sa treba odhodlať…

Last modified: 6. januára 2021

One Response to " Kam na výlety v Bratislave "

  1. Elvia píše:

    Ďakujem za tipy nových miest, ktoré môžem navštíviť pri ďalšej návšteve Bratislavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *