Pechotný zrub B-S 6 “Vrba” je súčasťou bratislavského opevnenia. Mnohí z vás okolo neho denne jazdia autom nič netušiac o tomto múzeu.

Náročnosť a dĺžka trasy

Náročnosť trasy smerom k bunkru B-S 6 záleží, či zaparkujete priamo pred ním, alebo pôjdete pešo od najbližšej zástavky autobusu. V prípade, že idete od zástavky, cesta vám nebude trvať viac ako pár minút chôdze.


Informácie o trase

Petržalský bunker je umiestnený kúsok od diaľnice D2, respektíve od miesta, kde sa diaľnice spájajú. Pokiaľ sa napájate na diaľnicu z Petržalky po Bratskej ceste môžte si ho všimnúť na ľavej strane. Nie moc dobre vyznačená odbočka, ktorá ide akoby na obrubník vás po pár metroch dovedie priamo k tejto historickej stavbe.

Vzdialenosť 182 m | Čas 00:05 hod | Stúpanie 0 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Pechotný zrub B-S 6 “Vrba” je súčasťou ťažkého opevnenia v Petržalke, ktoré malo za úlohu strážiť hranice počas vojny. Vznikol v rokoch 1933 až 1934 a svoju úlohu si svedomito plnil. Pri bunkri sa našli masové hroby, v ktorých bolo nájdených približne 300 tiel. Na mieste jedného masového hrobu je postavený pamätník. Napriek tomu, že bunkrov je po Petržalke stále pomerne veľa, len málo z nich je možné navštíviť a pozrieť sa, ako to v takom bunkri vyzeralo kedysi. A práve túto možnosť máte v B-S 6 “Vrba”. Väčšina bunkrov je buď v dezolátnom stave, alebo už neexistuje. Zopár dobrovoľníkov sa ale rozhodlo, že nenechá túto časť histórie upadnúť do zabudnutia a začalo s jej obnovou. Aj vďaka tomu vzniklo múzeum, kde si môžete pozrieť bunker z vonku aj zvnútra. Ideálne bude, ak si návštevu dohodnete vopred. O tomto petržalskom bunkri vám najviac informácií podá príslušný personál, ktorý si s ním už zažil hocičo. A vstupné? Dobrovoľný príspevok.

Tak na čo ešte čakáte?

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

One Response to " Pechotný zrub B-S 6 “Vrba” "

  1. Konýček píše:

    Ahoj som z múzea B-S 6 Vrba mame spústu novych artefaktov aj zbrane uz mame ktoré tam boli, tie su vystavené. Novinka je tá že otvorené máme každú sobotu v časoch od 13 do 18:00 a keď je vyvesena na stoziari vlajka. Vstupné do bunkra je 3€ dospelí. Ďakujem za pekne spracované info.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *