Spoznajte novootvorenú rozhľadňu v Bratislave a užite si výhľad na mestkú časť Vrakuňa a Malý Dunaj. Rozhľadňa s výbornou dostupnosťou pre všetkých mestských ľudí.

Náročnosť a dĺžka trasy

Vzhľadom na to, že sa jedná o akúsi mestskú rozhľadňu, je náročnosť úplne minimálna. V preklade to znamená, že dostať sa k rozhľadni bude pre vás asi rovnako náročné ako prejsť sa do obchodu, prípadne spraviť nákupy v obchodnom centre. Teda samozrejme s tým rozdielom, že na rozhľadňu pôjdete na čerstvom vzduchu a užijete si netradične umiestnenú vyhliadku v Bratislave. V prípade menších detí však zvýšte pozornosť pri výstupe na vrchol veže, keďže schody sú dosť strmé a môže hroziť nepríjemný pád.  


Informácie o trase

Rozhľadňa Vrakuňa sa nachádza na okraji vrakunského lesoparku. Nie je tajomstvom, že cez túto časť Bratislavy preteká rameno Malého Dunaja, popri ktorom je vybudovaný rekreačný lesopark. Nachádzajú sa tu detské ihriská, miesta na piknik a teraz po novom aj táto rozhľadňa. Ak by ste ale netušili, na ktorej strane parku sa rozhľadňa nachádza, upresníme, že je presne oproti vrakunskému cintorínu, čo jej trošku na príťažlivosti výhľadu uberie. Ale ako orientačný bod je to dokonalé. Rozhľadňa Vrakuňa je vidieť už z diaľky, takže nie je možné ju minúť.

Vzdialenosť 0,7 km | Čas 0:10 hod | Stúpanie 0 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Rozhľadňa Vrakuňa alebo aj Vrakunská rozhľadňa v lesoparku je novo vybudovaná rozhľadňa v Bratislave. Ako už jej názov napovedá, nachádza sa v bratislavskej časti Vrakuňa na okraji miestneho oddychového parku. Dalo by sa povedať, že je obklopená ohniskami, detským ihriskom, lavičkami a rôznymi inými miestami na oddych, takže je ako stvorená na oddychový deň s rodinou v príjemnom mestskom lesoparku. Pred samotným výstupom na rozhľadňu vás možno poteší aj pomerne rozsiahly altánok, ktorý je súčasťou tejto vyhliadky. Samotná rozhľadňa je vyrobená z dreva, má výšku skoro 17 metrov a celkovo 6 podlaží. Pri výstupe určite odporučíme zvýšenú opatrnosť – schody sú pomerne strmé a v niektorých prípadoch si môžete udrieť hlavu o schodisko vedúce na ďalšie podlažie. Čo sa týka výhľadu, máte ako na dlani vrakunský cintorín, tunajší úsek ramena Malého Dunaja, či blízke okolie lesoparku. V prípade dobrého počasia je možné vidieť aj Kamzík a časť Malých Karpát. Ešte by sme mali uviezť, že výstup na rozhľadňu Vrakuňa je bezplatný a časovo neobmedzený.

Ak sa na to pozrieme očami turistu, táto rozhľadňa vás asi moc nezaujme v porovnaní napríklad s tou na Veľkej Homoli, ale ako spestrenie tunajšieho lesoparku a samotnej mestskej časti je to výborný nápad. Za návštevu určite stojí už len pre tú drevenú konštrukciu.

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *