Ako dávno sľuboval autor tejto nevídanej atrakcie, tak sa stalo. Mnohí si ani nevedeli predstaviť, že by k niečomu takémuto došlo, avšak stalo sa… Zraková pyramída na Súľove skončila svoju životnú púť a tým, ktorí ju stihli navštíviť ostane v spomienkach.

Na Slovensku je azda málokto, kto nepočul o Zrakovej pyramíde umiestnenej v srdci Súľovských skál. Tento unikátny projekt sa šíril rýchlosťou svetla a zrazu chceli mať všetci fotografie z tohto úžasného miesta. A aj keď už na jej počiatku sľuboval autor iba dočasné umiestnenie, mnohí si mysleli, že to tak nebude. Faktom však ostáva, že ak ste tento unikát nenavštívili doteraz, dnes ho už nenájdete… 


Prečo?

Niekedy veľa publicity viac škodí, ako pomáha, a tak to bolo aj v prípade Zrakovej pyramídy. Odhliadnuc od toho, že mala byť len dočasným spestrením, pôvodne sa jednalo o akési miesto, kde mal človek vypnúť hlavu a vychutnávať si výhľad na nádherné Súľovské vrchy. Od doby jej vybudovania sme neraz išli okolo a verte mi – kľud a Zraková pyramída, to naozaj nešlo dokopy. Turistický boom, ktorý sa rozbehol po Slovensku a okolí zobral pocit vychutnania si momentu. A bol to práve turistický ruch, ktorý ukončil “život” tejto kuriozity predčasne. Nechcem povedať, že by obec nezvládala davy turistov, ale proste už toho bolo moc – všade zaparkované autá, neporiadok po nevychovaných návštevníkoch a strata súkromia pre domácich pod náporom nespočetného počtu návštevníkov. Áno, toto prispelo k tomu, že slovenská rarita, ktorá mala slúžiť až do jesene už dnes nie je.


Na zamyslenie…

Ľudia, naozaj, a teraz ruku na srdce. Koľko z vás, čo sa odfotilo na Zrakovej pyramíde si reálne prešlo Súľovské vrchy? Koľko z vás tam išlo iba kvoli jednej fotke bez ohľadu na všetko ostatné? Koľkí nerešpektovali pokyny pre parkovanie, alebo dokonca odhodili smeti len tak na zem? Verím, že nikto z vás, ale pochopte, ničíme si sami atrakcie, ktoré boli vybudované, aby ľuďom prinášali radosť. Zrakovú pyramídu nám to už nevráti, ale verím, že sa objaví raz podobný projekt, ktorý ľudia svojou prítomnosťou nezničia a budeme sa z neho všetci tešiť.

Last modified: 18. mája 2020

One Response to " Zraková pyramída na Súľove skončila "

  1. Jozef Bemš píše:

    Plne súhlasím čo bolo napísané a preto takéto malé ale pekne časti Slovenska si treba chrániť a nezverejňovat to širokej verejnosti pekne si samo nájde slušných ľudí viď ,ako to vyzerá v Tatrách kopa neprispôsobivých ľudí behajú zjapu hádžu odpad kam nemajú plasia zver či je leto alebo zima chce sa mi stoho zvracet je toho veľa ale už nevládzem ….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *