Ak plánujete zimnú návštevu v našom azda najkrajšom národnom parku zbystrite pozornosť. Práve turistom a návštevníkom Slovenského raja by sa tieto informácie teraz v zime mohli zísť, aby sa nestalo, že ich cesta vyjde nazmar…Upozornenie na uzáveru v Slovenskom raji

Že sa nejedná o žiadnu “kačicu” nám potvrdila horská záchranná služba, ktorá má o turistických lokalitách určite najlepšie informácie z prvej ruky. Ale k veci – na území Národného parku Slovenský raj je uzávera na trase, ktorou vedie zelená turistická značka. Konkrétne sa jedná o cestu medzi Bielym potokom, ústie a obľúbenou vodnou nádržou Klauzy.

A prečo že máme uzáveru?

Odpoveď je jednoduchá, aj keď nepotešivá. V tomto úseku sa rozhodla správa národného parku vykonať dočasnú uzáveru z dôvodu zlého technického stavu zariadení na trase. V jednoduchšej reči, nie je bezpečné tou trasou prechádzať kvôli tomu, že reťaze, prípadne lávky môžu byť v nedostatočnom stave a môže vám hroziť nepríjemný úraz.

Do kedy bude uzávera?

Tak na túto otázku žiaľ momentálne nevie odpovedať ani samotná správa Národného parku Slovenský raj. Každopádne dúfame, že do jarnej sezóny to už bude v poriadku a budeme sa môcť ďalej kochať prírodou naokolo maličkej vodnej nádrže na Klauzoch.

Last modified: 4. decembra 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *