Mačkafé je unikátna kaviareň v srdci Bratislavy, ideálne miesto pre všetkých milovníkov mačičiek a kávy. Návštevu ale určite odporúčame aj ostatným.

Náročnosť a dĺžka trasy

Náročnosť a dĺžka trasy v tomto momente nepatrím medzi podstatné informácie. Vzhľadom na to, že sa jedná o prechádzku starým mestom Bratislavy a tých ciest je na výber neskutočne veľa to tentokrát vynecháme a necháme to na vašom plánovaní.


Informácie o trase

Ako sme spomenuli vyššie, trás si viete vybrať neúrekom. Tak, či onak, jedná sa stále o potulky starým mestom Bratislavy a jeho zákutiami. O tom, že sa v nej skrývajú rôzne pamiatky a krásne kúty nebudeme písať, to je výletníkom asi jasné. Jednou z dominánt hlavného mesta je samozrejme aj Bratislavský hrad. Práve kúsok pod ním sa nachádza na Zámockej ulici táto netradičná kaviareň určená hlavne pre milovníkov mačiek. A samozrejme dobrej kávy.

Vzdialenosť 780 m | Čas 00:20 hod | Stúpanie 33 m | Klesanie 2 m

Zaujímavosti

Keď ste sa dostali v článku až sem, premýšľate, čím je táto kaviareň iná ako ostatné a zaujal vás tento “výlet”. Mačkafé je naozaj výnimočná kaviareň, akú by ste okolo len ťažko hľadali. Prečo? Odpoveď je jednoduchá – jedná sa o kaviareň, kde sa voľne pohybujú mačky. Dobrá kávička a prítomnosť maznavej mačky, to je niečo, čo vám na oddychu a relaxe určite neublíži. Príjemná atmosféra, usmievavá obsluha a mňaukajúci spolusediaci, to je to, čo vám ponúka táto kaviarnička. V tomto uponáhľanom svete plnom stresu je možno práve toto to, čo ste potrebovali. Radi by sme pripomenuli, že kŕmenie mačičiek je prísne zakázané, ale hladkanie a ostatné radosti zo zvieratiek sú plne vítané. Avšak len, ak sa mačka sama rozhodne, že sa vami pohladkať nechá.

Asi by sme ešte radi uviedli, že celý tento projekt kaviarne so zvieratkami nie je len tak náhodný. Jedná sa o občianske združenie, ktorého aktivitou je pomáhať a zachraňovať opustené zvieratká. Spojili príjemné s užitočným a vznikla táto jedinečná kaviareň.

Aj keď zvyčajne podniky nepropagujeme, naozaj je to miesto ktoré si zaslúžilo článok na našej stránke a zaslúži si hlavne aj vašu návštevu. Tak poďte na kávu 🙂

Galéria

Last modified: 19. decembra 2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *