V susedných Čechách vyrástla netradičná rozhľadňa Salaš. Jej tvar láka zvedavcov z rôznych kútov a výhľad na okolité Biele Karpaty a Uherské Hradište taktiež poteší.

Náročnosť a dĺžka trasy

Trasa k rozhľadni je krátka a nenáročná, preto ju zvládnu hravo aj deti. Medzi parkoviskom, prípadne zastávkou hromadnej dopravy a samotnou rozhľadňou vás síce delí nie zrovna najpríjemnejší kopec, ale nie je to nič strašné. Za pekný výhľad z peknej rozhľadne sme predsa ochotní ísť častokrát podstatne nepríjemnejšie výstupy.


Informácie o trase

Základom úspechu je nájsť obec Salaš, ktorá sa nachádza kúsok od Starého Města a ešte väčší kúsok od Uherského Hradište. V obci Salaš síce rozhľadňu neuvidíte, ale nájdete tu parkovisko a turistické smerovníky. Musíme uznať, že trasy sú tu značené dobre, a tak nie je kde zablúdiť. Či už zaparkujete na parkovisku, alebo vystúpite z hromadnej dopravy, vaša cesta sa bude uberať okolo miestneho úradu a odtiaľ strmým svahom hore. Áno, do toho nepríjemného kopca, ktorý je posiaty rodinnými domami po stranách. Ak by ste nevedeli, držíte sa zeleného značenia. Stúpate stále hore a asfaltová cesta prechádza na poľnú. Postupne sa trasa ukľudňuje a vy prichádzate rovinkou k samotnej rozhľadni.

Vzdialenosť 689 m | Čas 11:90 hod | Stúpanie 1029 m | Klesanie 1627 m

Zaujímavosti

Čo by sme o tejto rozhľadni určite uviedli je to, že patrí medzi nováčikov. Táto rozhľadňa bola uvedená do prevádzky len v roku 2015 a patrí medzi vzhľadovo netradičné. Aj keď nepatrí medzi najvyššie umiestnené rozhľadne, výhľad ponúka krásny. Nachádza sa v nadmorskej výške 366 metrov a samotná výška rozhľadne je 21,1 metra. Na jej vrchol vás privedie krásnych 112 točitých schodov. S nápadom výstavby tohto unikátu prišiel miestny obyvateľ, ktorý na svojom pozemku nechal postaviť tento skvost.

A čo vlastne rozhľadňa pripomína? Niektorí hovoria, že je postavená podľa tradičného náradia – hasáku. Iní zas hovoria, že sú to dve sedmičky, ktoré sa križujú, iným zas pripomína skokanský mostík nad plavárňou.. Tak, či onak je táto rozhľadňa naozaj krásnym skvostom medzi ostatnými a jej návštevu vám rozhodne odporúčame.  A ten výhľad na Biele Karpaty, Uherské Hradište, prípadne zrúcaninu hradu Buchlov určite nezabudnete.

Galéria

Last modified: 19. decembra 2018

One Response to " Rozhľadňa Salaš "

  1. Sebastián F píše:

    Zaujíma ma kto ju navrhol

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *