MiniFARMA sa nachádza v príjemnom prostredí lubinských kopaníc, kde si na svoje prídu malí i veľkí milovníci zvieratiek. Na farme s rozlohou viac ako jeden hektár žije po celý rok viac než 100 hospodárskych a lesných zvieratiek vrátane ich mini a maxi foriem. Môžete ich kŕmiť, hladkať či pozorovať z bezprostrednej blízkosti.

Náročnosť a dĺžka trasy

Návšteva MiniFARMY je vhodná aj pre najmenšie detičky. Najjednoduchšie sa na farmu dostanete vlastným autom alebo regionálnym autobusom. Parkovisko je rovno pred farmou, autobus takisto zachádza až na miesto (počet spojov je však obmedzený). Pri ceste do cieľovej destinácie sa preto ani nestihnete zapotiť.

Ak by ste sa však predsa len chceli prejsť, môžete vyraziť pešo z obce Lubina, odkiaľ to máte na farmu približne 5 kilometrov. Stále je to však oddychová a príjemná prechádzka.  

Informácie o trase

Obec Lubina, v ktorej sa farma nachádza, leží v malebnej podjavorinskej oblasti na slovensko-moravskom pohraničí v okrese Nové Mesto nad Váhom. Ak sa na farmu vyberiete autom, od diaľničného privádzača na D1 pri Novom Meste nad Váhom to budete mať do cieľa už len 16,5 km. Cestu na farmu nájdete aj bez navigácie vďaka smerovým tabuliam. Nájdete ich hneď pri odbočke k Lubine z hlavnej cesty Nové Mesto nad Váhom – Stará Turá.

Trasa pokračuje cez celú obec Lubina a jej priľahlú časť Hrnčiarové až na križovatku na kopci, z ktorej môžete vidieť veľkú informačnú tabuľu MiniFARMY. Potom stačí prejsť už len kúsok hore doľava a ste v cieli.

Cesta autobusom je podobná. Vopred si však zistite aktuálne spojenia, pretože pre polohu farmy sem autobus nechodí príliš často.

Vzdialenosť 0,1 km | Čas 0:05 hod | Stúpanie 5 m | Klesanie 5 m

Zaujímavosti

MiniFARMA vznikla ako projekt dvoch mladých ľudí, milovníkov a ošetrovateľov zvierat, ktorí sa rozhodli odsťahovať z Bratislavy na polosamotu, ktorou sa pýšia lubinské kopanice. Zvieratká mladých chovateľov sa už od začiatku tešili pozornosti okolitých susedov, a tak sa dvojica rozhodla, že otvorí brány svojho domova aj pre ďalších návštevníkov.

Najväčšou zaujímavosťou farmičky sú roztomilé mini a maxi verzie známych hospodárskych i lesných zvieratiek. Miniovečky, minikozičky, miniprasiatka, minikone, miniatúrne kengury, maxisliepky, maxikráliky a hromadu ďalších rozkošných zvieratiek môžete priamo v ich výbehu hladkať, kŕmiť alebo sa len dívať, ako si tam spokojne nažívajú. So zvieratkami je možné stráviť toľko času, koľko len chcete, pokojne aj celý deň. Nikto vás pri prehliadke nebude súriť.

Keďže je MiniFARMA zameraná najmä na tých najmenších návštevníkov, nechýbajú ani animátori, ktorí deťom všetko vysvetlia a ukážu. Ak už budete z prechádzky medzi zvieratkami unavení, môžete si oddýchnuť v hojdacej sieti či na sedacích vakoch s výhľadom na farmu. Pre deti nechýbajú ani vyhliadkové vežičky, šľapacie traktory, šmykľavky či hojdačky.

Otvorené je každý deň zhruba od 10tej hodiny, pričom vstupné sa aktuálne pohybuje vo výške 10 eur na dospelú osobu. Viac informácií o cene vstupného a otváracích hodinách nájdete priamo na stránke minifarmy.

MiniFARMA je veselým a pohodovým miestom, kde sú šťastní nielen návštevníci, ale aj zvieratká. Preto je to ideálna voľba na víkendový či jednodňový výlet počas týždňa pre celú rodinu.

Galéria

Last modified: 12. augusta 2022

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *