Navštívte malú nenápadnú zoo neďaleko Bratislavy, kde môžete kŕmiť väčšinu zvieratiek. Spoznajte stepnú zoo Pamhagen a užite si krásny deň s vašimi najbližšími.

Náročnosť a dĺžka trasy

Vzhľadom na to, že sa jedná o malinkú zoologickú, o náročnosti sa rozpisovať nebudeme. Čo sa týka ale všeobecne času, zvyčajne tu môžete stráviť hodinku až dve, podľa toho, ako si chcete toto zaujímavé miesto vychutnať 🙂 . Určite ho ale odporúčame rodinkám s deťmi, ktoré budú mať neuveriteľný zážitok zo zvieratiek.   Informácie o trase

Stepná Zoo Pamhagen sa ukrýva neďaleko známeho jazera Neusiedler See. Určite tento výlet odporúčame spojiť napríklad s návštevou krásneho majáku. Keďže zoo trošku schovali, je dobré si zadať do navigácie Steppentierpark Pamhagen a už len smerovať k tomuto krásnemu miestečku. Je tu vybudované bezplatné parkovisko.

Vzdialenosť 2,0 km | Čas 1:35 hod | Stúpanie 69 m | Klesanie 69 m

Zaujímavosti

Táto zoologická záhrada je zaujímavosť sama o sebe. Síce je v jej názve “stepný zvierací park”, no pravdou je, že pôjdete viac po tieni medzi stromami ako po otvorenom priestranstve, čo príde vhod hlavne v letných mesiacoch. Tento park bol založený v roku 1975 a nájdete tu približne 50 druhov zvierat. Čo je však rozhodne zaujímavé, že väčšinu z nich môžete kŕmiť, prípadne hladkať. Tu odporúčame hneď pri vstupe zakúpiť krmivo pre zvieratká, lebo nikde inde už ho nezoženiete. Vstupné stojí aktuálne 9 eur na dospelú osobu, čo zas nie je tak veľa. Ako sme spomenuli, je to zoo hlavne pre menších, ktorí si to tu neskutočne užijú.

Galéria

Last modified: 31. júla 2022

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *