Ferrata Währingersteig je mnohými označovaná za začiatočnícku lahôdku. Prečo je tomu tak? Asi preto, že tu prekonáte strach zo skaly samotnej…

Náročnosť a dĺžka trasy

Ferrata Währingersteig nepatrí medzi časovo dlhé ferraty, avšak vie prekvapiť svojou náročnosťou. Zvládnuť sa dá hravo do pol hodinky, pre skúsených lezcov aj oveľa skôr. Treba však rátať s prístupom k ferrate, čo trvá približne 20 minút po rovinke. Čo sa náročnosti týka, je označovaná ako C, čo znamená stredná náročnosť. Určite ju neodporúčame úplným začiatočníkom, lebo sa vám môže stať, že ostanete na skale a nebudete vedieť zísť ani dole, ani hore.


Informácie o trase

Náš východiskový bod bude dedinka Dreistetten, ktorá sa nachádza na začiatku Hohe Wandu v Rakúsku. V tejto malebnej obci nájdete krásne parkovisko, ktoré je označované ako Hohe Wand. Taktiež sú tu informačné tabule o tomto krásnom pohorí. Z parkoviska sa musíte vydať spodnou cestou smerom k lesu, prejdete okolo posledných domov v rade a cesta postupne naberie poľný charakter. Postupne vás privedie do lesa, kde odbočíte vľavo a po pár výškových metroch sa pred vami objaví samotná skala. Tu nastupujete na ferratu Währingersteig. Vychutnajte si ju!

Náročnosť C | Čas ferraty 00:30 hod | Prevýšenie 50 m

Zaujímavosti

Ferrata Währingersteig je mnohými označovaná ako začiatočnícka. Nie je tomu však úplne tak a je treba si dobre zvážiť vaše schopnosti. Ako sme spomenuli, cesta k samotnej ferrate nezaberie veľa času ani nezoberie veľa síl. Práve tie totiž budete potrebovať na samotné lezenie. Prvá časť ferraty bude trošku náročnejšia, avšak nič nezvládnuteľné. Čaká vás skala, dobre vymyslené oceľové stupy a samozrejme skala. Po zvládnutí prvej etapy sa dostanete do akejsi jaskynky, alebo trhliny v skale. Tu môžete načerpať energiu alebo si porobiť fotografie. Prichádza to horšie a pritom krajšie zároveň – prichádza rebrík. Vo výške asi 20 metrov nad zemou sa tu nachádza priamy rebrík hore, ktorý je pokračovaním tejto ferratky. Asi najväčší problém je dostať sa na neho, keďže pod sebou máte priepasť a od rebríka vás delí asi meter. Tu sa mnohí otáčajú, preto si treba zvážiť váš strach a skúsenosti. Každopádne, ak urobíte krok na rebrík, to najťažšie je už za vami. Preleziete rebríkom, zvládnete posledné kroky a pred vami sa ocitne lavička a krásny výhľad na okolie.

Čo sa týka zaujímavostí, tak kúsok nad samotnou ferratou sa nachádza jaskyňa Einhornhohle, alebo v preklade Jaskyňa jednorožca. Táto ferrata je síce jedna z najkratších, avšak určite dobre preverí vaše schopnosti a istenie.

Galéria

Last modified: 19. decembra 2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *