Akoby sme mali na Liptove málo atrakcií, pribudol pred pár rokmi v tejto lokalite ďalší unikátny projekt – Dom hore nohami. Prečo a ako vznikol sa už dočítate nižšie.

Náročnosť a dĺžka trasy

Tento výlet by sme skôr hodnotili ako zástávku na ceste niekam alebo odniekaľ. Je nenáročný, ľahko dostupný autom a nezaberie veľa času. Ale ako zaujímavé spestrenie dňa ho určite nevynechajte. Dom hore nohami je určený pre všetky vekové kategórie, len si dávajte pozor, aby sa vám nezatočila hlava :-).


Informácie o trase

Liptovský Mikuláš je veľké mesto samo o sebe, takže navigáciu k nemu vysvetlovať nebudeme. Všade v ňom nájdete informačné a smerové tabule, ktoré poukazujú či už na Tatralandiu alebo Kontaktnú Zoo Liptov. Presne týchto tabúľ sa držte, lebo Dom hore nohami je umiestnený hneď vedľa týchto známejších atrakcií. Nemôžete ho prehliadnuť, lebo rodinný dom hore nohami kúsok od hlavnej cesty je naozaj neprehliadnuteľný.

Vzdialenosť 355 m | Čas 00:10 hod | Stúpanie 12 m | Klesanie 2 m

Zaujímavosti

Dom hore nohami je unikátny projekt na Slovensku. Asi nikde inde u nás nenájdete rodinný dom, ktorý je postavený opačne. A tým myslíme kompletne hore nohami! Tento zaujímavý dom nechal postaviť slovenský podnikateľ z dôvodu svojej neúspešnej vojny s birokraciou na Slovensku. Chcel tým naznačiť, ako to vlastne u nás funguje. Z tohto jeho protestu sa nakoniec stala veľmi úspešná turistická atrakcia a ľudia si tento dom obľúbili. Čo tu ale môžete vidieť? Predstavte si klasický rodinný dom so všetkým, čo k nemu patrí ako je napríklad kuchyňa, obývačka, spálne… Tak a teraz to celé otočte hore nohami. To na vás čaká v tejto atrakcii. Uvedieme ešte, že je spoplatnená, vstup stojí zhruba okolo 5 eur na dospelú osobu, ale za ten pohľad v takejto nevídanej atrakcii to určite stojí. Radosť z toho budú mať určite aj deti.

Ak máte cestu na Liptov, nevynechajte tento unikátny Dom hore nohami. A ak sa vám bude zdať málo, spríjemnite si to napríklad návštevou Kontaktnej Zoo Liptov, alebo Tatralandie.

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *