Prvý slovenský orloj je naša národná kuriozitka. Zástavku v Starej Bystrici si určite urobte keď pôjdete okolo, pričom orloj má neskutočnú energiu hlavne večer.

Náročnosť a dĺžka trasy

Tento výlet by sme zaradili do zástaviek za cestou inam. Je to vyslovene príjemná zástavka a spríjemnenie dňa. Náročnosť je teda minimálna a tento orloj si užijú všetci návštevníci.    Informácie o trase

Neďaleko Kysuckého Nového Mesta nájdeme malebnú obec s názvom Stará Bystrica. Práve v jej srdci sa nachádza krásne námestie, ktorého hlavnou atrakciou je Slovenský orloj. Nájsť to vôbec nie je náročné, lebo ak by ste si ho náhodou nevšimli, všetky smerové tabule vás k nemu dovedú.

Vzdialenosť 0,1 km | Čas 0:05 hod | Stúpanie 0 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Slovenský orloj v Starej Bystrici je prvý orloj na Slovensku. A síce bol dokončený v roku 2009, aj tak patrí k našim prvotinám. Tento orloj odbíja každú hodinu od ôsmej hodiny rannej až po desiatu hodinu večer. Na vežičke sú pritom dva zvony, pričom jeden odbíja čas a druhý robí kulisu pre apoštolov. Mimo iné je táto zaujímavosť najväčšou drevenou sochou v našej krajine. Táto slovenská kuriozita má svoje neskutočné čaro aj vo večerných hodinách, kedy sa rozsvieti a je vidieť všetky krásne prepracované detaily.

Galéria

Last modified: 5. júna 2022

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *