Pár kilometrov od Dunajskej Stredy sa nachádza Malkia Park – občianske združenie, ktoré poskytuje útočisko zvieratám, ktoré sa stali z nejakých dôvodov nepotrebnými pre pôvodného majiteľa, alebo sa už o nich nemohli ďalej starať. Domov tu má 160 zvierat – lamy, levy, tigre, medvede, vlky, gibony, lemury, papagáje, kengury,… to všetko na jednom mieste.

Náročnosť a dĺžka trasy

Od parkoviska do samotnej zoologickej záhrady vás delí sotva päťdesiat metrov, takže v tomto bode toho veľa zaznamenaného nebude.


Informácie o trase

Medzi Šamorínom a Dunajskou Stredou sa nachádza Orechová Potôň, miesto známe hlavne vďaka svojmu automobilovému okruhu – Slovakia Ring. A práve tu nájdete Malkia Park – kde si niečo zaujímavé nájdu deti aj dospelí.

Vzdialenosť 157 m | Čas 00:05 hod | Stúpanie 0 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Málokto vie, že v areáli automobilového okruhu Slovakia Ring – Orechová Potôň vyrástol malý park. Ani by sme vám to nemali vyčítať, keďže Malkia Park vznikol v júni 2016, takže je pomerne mladý. Celý tento projekt poskytuje útočisko zvieratám z cirkusov, od súkromných osôb, zoologických záhrad či zookútikov,  ktorým sa tu snažia vybudovať spokojný a šťastný život.

Medzi prvými zvieracími obyvateľmi boli veľké mačkovité šelmy – levy, ktoré si užívajú život bez trápenia v cirkusoch. Medzi ďalšie lákadlá tohto parku patrí snežný leopard, ktorý je mimoriadne vzácny a na Slovensku ho inde nenájdete.  Medzi inými zvieratami tam nájdete aj geparda, medvede, vlky, tigre, kapybary, papagáje, korytnačky, kengury, surikaty alebo dokonca lemury, či gibony.

Vo výbehu pre kopytníkov nájdete somáriky, spoznáte zblízka zebru, ťavu, pohladkáte si lamu alpaku a do toho všetkého vás budú večne prenasledovať dotieravé kozy. Každé z týchto zvierat je možné aj kŕmiť po zakúpení krmiva za symbolické euro.

Súčasťou parku je detské ihrisko, trampolína a dve bistrá. Celý park je bezbariérový.
Návštevu Vám počas hlavnej sezóny cez víkendy a sviatky spestrí komentované kŕmenie zvierat, tí, ktorí prídu z ďaleka majú možnosť ubytovať sa v penzióne Malkia.

Malkia Park je otvorený v závislosti od počasia pre verejnosť od polovice marca do začiatku decembra, no pred návštevou si určite pozrite aktuálne otváracie hodiny – v pondelky a utorky je park pre verejnosť zatvorený a mimo letnej sezóny je cez pracovné dni prístupný len pre vopred dohodnuté školské zariadenia.

Galéria

Last modified: 12. januára 2021

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *