Pár kilometrov od Dunajskej Stredy sa nachádza zoologická záhrada Malkia Park – zoologická záhrada, plná zachránených zvierat z cirkusov. Levy, lamy, zebra alebo lemury, to všetko na jednom mieste.

Náročnosť a dĺžka trasy

Od parkoviska do samotnej zoologickej záhrady vás delí sotva päťdesiat metrov, takže v tomto bode toho veľa zaznamenaného nebude.


Informácie o trase

Medzi Šamorínom a Dunajskou Stredou sa nachádza Orechová Potôň, miesto známe hlavne vďaka svojmu automobilovému okruhu – Slovakia Ring. A práve tu nájdete Malkia Park – malinkú zoologickú záhradu pre malých aj veľkých.

Vzdialenosť 157 m | Čas 00:05 hod | Stúpanie 0 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Málokto vie, že v areáli automobilového okruhu Slovakia Ring – Orechová Potôň vyrástla malá zoologická záhrada. Ani by sme vám to nemali vyčítať, keďže táto zoo vznikla v júni 2016, takže je pomerne mladá. Celý tento projekt vznikol na záchranu zvierat z cirkusov, ktorým sa snaží vybudovať spokojný a šťastný život.

Medzi prvými a hlavnými atrakciami tejto novovzniknutej zóny oddychu patria levy. Levy tvoria harmonickú svorku, ktorá si užíva život bez trápenia v cirkusoch. Zachránené sú hlavne levy z cirkusu Humberto. Medzi ďalšie lákadlá tohto parku patrí snežný leopard, ktorý je mimoriadne vzácny a na Slovensku ho už v inej zoologickej nenájdete.  Medzi inými zvieratami tam nájdete aj geparda, papagáje, korytnačku, klokana alebo dokonca lemury.

Vo výbehu pre kopytníkov nájdete somáriky, spoznáte zblízka zebru, pohladkáte si lamu alpaku a do toho všetkého vás budú večne prenasledovať dotieravé kozy. Každé z týchto zvierat je možné aj kŕmiť po zakúpení krmiva za symbolické euro.

Pokiaľ majú levy dobrú náladu, za poplatok sa dá s nimi urobiť fotografia, prípadne sa s nimi naťahovať o hračky. Stále neviete kam na výlet s deťmi alebo bez nich? Vyskúšajte zoologickú záhradu Malkia Park.

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *