Zámok Slavkov – Austerlitz je jedným z najstarších zachovalých zámkov na Morave a jeho zámocký park rozhodne patrí ku krásnym romantickým zátišiam v okolí Brna.

Náročnosť a dĺžka trasy

Nenáročný výlet vhodný skôr pre rekreačných výletníkov, ktorí túžia po histórii, prípadne kúsku romantiky. Ideálny pre deti, vhodný pre tých najstarších a ako stvorený pre zaľúbené páriky. Čo viac si priať? Dĺžka trasy závisí od toho, ako dlho sa podrobne sa budete v zámockom parku motať a ako veľmi si ho chcete vychutnať.


Informácie o trase

Kúsok od Brna sa nachádza malebná historická obec Slavkov u Brna. Práve tu nájdete tento krásny zámok so zámockým parkom. Ako sa k nemu dostať? Stačí si všímať informačné tabule, alebo sa dostať do historického centra tejto malebnej krásnej obce. Zámok Slavkov je totiž majestátnou dominantou a myslíme, že nie je možné ho prehliadnuť.

Vzdialenosť 441 m | Čas 00:10 hod | Stúpanie 16 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Zámok v Slavkove u Brna patrí k najstarším zachovaným panským sídlam na Morave. Po nemecky sa tento zámok volá Auterslitz a nájdete ho pod oboma označeniami už od čias jeho vzniku. Jedná sa o barokový zámok s rozsiahlym zámockým parkom, ktorého súčasťou sú fontány, bazény a sochy. Tieto sochy sú z veľkej časti postavy z antických bájí, ktoré vytvoril talianský sochár Giovanni Giuliani. Pôvodne tu bolo sídlo nemeckých rytierov a to už v 13. storočí. Neskôr v 16. storočí tu vtedajší majiteľ Oldřich III z Kounic vybudoval tento renesančný zámok. Od tej doby tento zámok vlastnil starobylý moravský rod Kounicov a to vyše štyri storočia.  Po druhej svetovej vojne zámok prešiel pod majetok Československého štátu, no dnes je jeho vlastníkom obec Slavkov u Brna. V roku 2008 bol zámok Slavkov vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku a od tej doby je prístupný verejnosti. Čo sa týka samotného zámku, priestory zámockého parku si môžete pozrieť úplne zadarmo, no vstup do samotného zámku je už v rámci spoplatnenej prehliadky v stanovených časoch. Zámocký park využívajú rodinky s deťmi, či dokonca zaľúbené páriky pre svoje svadobné fotografie.

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *