Kúsok od Brna sa nachádza zaujímavý turistický skvost – Westernové mestečko Boskovice. Môžte tu zažiť jedinečnú atmosféru divokého západu, akú inde nenájdete.

Náročnosť a dĺžka trasy

Aj keď od parkoviska k samotnému mestečku je to pár krokov, myslím, že nikto sa sťažovať nebude. Avšak na dlhší popis náročnosti alebo dĺžky trasy to nestojí ani za ďalšie riadky.


Informácie o trase

K westernovému mestečku sa dá dostať dvoma spôsobmi – autom alebo hromadnou dopravou. Autom je to pomerne jednoduché, stačí sa dostať do obce Boskovice, odkiaľ vás navedú informačné tabule. Pripomínam len, že parkovisko pri atrakcii je platené, aj keď to je relatívne smiešna suma (v roku 2016 – 50 Kč na deň).

Autobusom si musíte vyhľadať spoj do Boskovíc, v ktorých vystúpiť ideálne na zástavke Hřbitov. Odtiaľ sa kúsok prejdete, ale nie je to nič strašné.

Vzdialenosť 245 m | Čas 00:10 hod | Stúpanie 14 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Čo sa týka zaujímavostí, o tomto objekte toho môžme napísať pomerne veľa. Westernové mestečko Boskovice funguje už cez 20 rokov a je tu pre vás všetkých. Nachádza sa iba 36 km od Brna a je jedným z najnavštevovanejších miest južnej Moravy. Vybudované bolo v opustenom pieskovcovom lome okolo roku 1994. Zažijete tu autentické prostredie divokého západu a to všetko zadarmo.

Áno, vstup do mestečka je zadarmo. Platíte len v prípade, že máte záujem o nejaké predstavenie alebo atrakciu, a že ich tu na výber je viac než dosť. Každodenný program plný vystúpení s koníkmi, divadelnými predstaveniami, v ktorých sa naozaj strieľa, lanové centrum, hádzanie tomahawkom alebo strieľanie z luku, jazda na koni, vozenie na psích záprahoch, bludisko či preslávené venčenie kôz. To všetko na jednom mieste. Dokonca si viete zapožičať westernové oblečenie, aby ste do mesta lepšie zapadli.

Čo rozhodne stojí za zmienku je vlastná mena – Boskovický dolár. Vo westernovom mestečku nemôžete zaplatiť ničím iným, len boskovickým dolárom. Tento dolár si viete zameniť v zmenárniach, ktoré sú buď pri vstupe alebo v salóne. Nebojte sa, ak doláre neminiete, pri odchode vám ich zadarmo zamenia naspäť a bez poplatku.

Asi poslednou informáciou je, že do mestečka je potrebné si vziať dobrú náladu. Obyvatelia sú priateľskí, šerif občas vystrelí a indiáni občas zaútočia. Taký bol divoký západ a presne taký si ho môžete pozrieť aj vy v Boskoviciach.

Galéria

Last modified: 11. decembra 2018

One Response to " Westernové mestečko Boskovice "

  1. Stanislav Marek píše:

    Bol som tam toto leto. Veľmi pekné prostredie a milí personál. Vrelo odporúčam. Škoda že tam nie je kemp tak ako v Šiklovom mline .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *