Zoologická záhrada zadarmo, kde môžete dokonca hladkať tigra? Oáza sibírskeho tigra vám toto všetko ponúkne a ešte oveľa viac.

Náročnosť a dĺžka trasy

Buď si to pešo odšlapete z obce Kostolná pri Dunaji, čo je zhruba pol hodinka po rovnej asfaltovej ceste, alebo sa môžete autom odviezť priamo pred túto stanicu na pomoc tigrom sibírskym.


Informácie o trase

Kúsok za Sencom sa nachádza obec Kostolná pri Dunaji. Možno by táto obec nevynikala ničím iným oproti okolitým dedinkám, avšak má jednu výhodu. Asi tri kilometre od tejto obce sa rozprestiera park s tigrami a levmi. V prípade, že sa nachádzate v obci, nasmerujú vás smerové tabule, ktoré sú na každom kroku.

Vzdialenosť 2,2 km | Čas 00:35 hod | Stúpanie 1 m | Klesanie 1 m

Zaujímavosti

Kúsok za Sencom sa medzi poľami a lesom nachádza takmer pol hektárový areál, v ktorom našli útočisko divé šelmy.
Tento slovenský projekt slúži na ochranu týchto majestátnych zvierat pred vyhubením, vzhľadom na to, že už dlhšiu dobu sú na zozname ohrozených druhov. Začiatok budovania tohto zariadenia bol v roku 1999 a ak sa tam pôjdete pozrieť, uvedomte si, že všetko čo vidíte vzniklo vďaka odhodlaným nadšencom a za veľkej pomoci príspevkov od ľudí. Určite uvítajú aj Váš dobrovoľný príspevok.

Vstup do tigrieho raja je samozrejme voľný, teda zadarmo. Pre verejnosť je otvorené počas víkendov, štátnych sviatkov a školských prázdnin v čase od dvanástej do sedemnástej, v zimných mesiacoch do pätnástej hodiny.

Pokiaľ donesiete šľahačku v spreji, potešíte tigríky a možno uvidíte ako sa z obrovského tigra stane na pár sekúnd rozmaznaný mazlíček. V niektorých prípadoch sa dá odfotiť priamo s tigrom vedľa seba, avšak záleží to na situácii a samozrejme aj nálade daného zvieratka.

Ak ste tento unikát na Slovensku nenavštívili, určite si ho nenechajte ujsť.

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

One Response to " Oáza sibírskeho tigra "

  1. Stanislava píše:

    Nedoporucujem tento výlet, žiadne foto,nebolo s kým,tigre ležali, šľahačku zobral pán, ktorý tam sedel,smrad

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *