Jaskyňa Einhornhöhle, alebo v preklade jaskyňa jednorožca je príjemnou zástavkou v rakúskom Hohe Wande. Táto malinká jaskyňa si nájde miesto vo vašom srdci, hlavne ak vás ňou prevedie syn objaviteľa jaskyne.

Náročnosť a dĺžka trasy

Vyšliapať si k vstupu do jaskyne je rekreačná prechádzka, ktorá netrvá dlho. Chvíľku sa prejdete po rovinatej upravenej ceste, následne začnete stúpať hore. Stúpanie hore je možno nepríjemnejšie, ale trvá len pár minút a je zabezpečené lesnými schodíkmi aj so zábradlím. Určite tento výlet hravo zvládnu aj deti, ktorých upúta malá jaskyňa Einhornhöhle.


Informácie o trase

Náš počiatočný bod je dedinka Dreistetten, ktorá je umiestnená na kraji krásneho rakúskeho pohoria Hohe Wand. Práve tu sa nachádza väčšie parkovisko pri futbalovom štadióne. Z tohto miesta sa vyberieme dole smerom k pohoriu, prejdeme okolo pár posledných bodov a budeme pokračovať kamenistou cestou okolo kravského výbehu. Ak by ste si aj tak neboli istí kade, v diaľke vidíte skalné bralo so zástavou – to je cieľ našej cesty. Prakticky sa tu nemáte kde stratiť, stále rovno až kým dôjdete k lesu, kde je možnosť len stúpania hore. Už tu vás navigujú smerové tabule, ktoré hovoria vľavo hore. Prekonáme pár schodov, ktoré sú mierne nepríjemnejšie, takže zvýšte opatrnosť. Zrazu sa pred nami objaví na pravej strane vstup do areálu jaskyne. Spoznáte to ľahko – drevená bránička, lavičky a stoly, dalo by sa povedať, že to pôsobí ako bufet v strede skaly. Ono to vlastne bufet aj je, ale s pridanou hodnotou jaskyne. Už sa len dohodnúť na vstupnom a spoznávať tajomstvo jaskyne jednorožca. Len by sme radi upozornili, že pokiaľ neviete nemecky, moc sa tu nedohovoríte.

Vzdialenosť 943 m | Čas 00:30 hod | Stúpanie 83 m | Klesanie 19 m

Zaujímavosti

Jaskyňa Einhornhöhle je menšia jaskyňka na kraji rakúskeho pohoria Hohe Wand. To jej však neberie na kráse. Objavil ju Otto Langer starší v roku 1927 a oficiálne otvoril pre verejnosť v roku 1930. Počas druhej svetovej vojny bola využívaná ako útočisko a skrýša pre ľudí z priľahlého okolia. V roku 1964 prešla jaskyňa istým zmodernizovaním, ktoré urobil Otto Langer mladší. Jaskyňa Einhornhöhle je v súčasnosti chránená prírodná pamiatka a má dĺžku približne 80 metrov. V jej útrobách nájdete pár krásnych miest, zopár kvapľov a občasne netopiere.

Je dôležité podotknúť, že vstup je možný len počas nedele alebo sviatkov od Veľkej noci do konca septembra. Vstupné stojí približne 4 eurá na dospelú osobu a fotenie je zdarma. Ak máte cestu okolo, určite nevynechajte prehliadku tejto malinkej ale krásnej rakúskej jaskyne.

V tesnej blízkosti jaskyne sa nachádza zaujímavá rakúska ferrata Wahringersteig.

Galéria

Last modified: 9. decembra 2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *