Spoznajte najnovšiu bratislavskú rozhľadňu, spoznajte vyhliadkovú vežu na Devínskej Kobyle. Táto netradičná rozhľadňa vám ponúka nádherné výhľady ako aj svoj nezvyčajný tvar, ktorý je neuveriteľne fotogenický. Tak na čo ešte čakáte?

Náročnosť a dĺžka trasy

Cesta na vyhliadkovú vežu na Devínskej Kobyle patrí k nenáročným výletom, no aj napriek tomu budete musieť nejaké tie metre prekonať. A to aj tie výškové metre. No aj napriek tomu je trasa ľahká a zaberie vám približne hodinku, čo v konečnom dôsledku za tú vežu a výhľad určite stojí. Za určitých podmienok je dokonca tento výlet vhodný aj pre rodinky s deťmi v kočiarikoch.  Informácie o trase

Na výber máme z dvoch možností – trasu ak máte auto a trasu ak auto nemáte. Inými slovami, pomocou vlastného dopravného prostriedku si môžete ušetriť prechádzku cez mestskú časť Dúbravka a zaparkovať “priamo pod vyhliadkou”. Aj keď teda, aj napriek vlastnému autu vás čaká minimálne pol hodinka kráčania hore kopcom. Mimochodom, trás na rozhľadňu je samozrejme neúrekom, vždy záleží odkiaľ sa chcete vybrať a akú dlhú prechádzku si chcete urobiť, ale my sme vybrali tú najjednoduchšiu – priamo na Devínsku Kobylu. Ale poďme k veci…

Ak ste sa rozhodli vybrať po svojich a využiť hromadnú dopravu, je ideálne sa dostať do mestskej časti Bratislavy – Dúbravky. V takzvanej Starej Dúbravke, neďaleko miestneho úradu sa skrýva žltá turistická značka, ktorá vás postupne prevedie poslednými domami, čiastočne pôjdete lesom a zas sa napojíte na asfaltovú cestu až k Dúbravskej hlavici.  Dúbravská hlavica je rozcestník, ktorý vám to možno nepovie, ale my vieme, že pri ňom zmeníme farbu na červenú. Ak ste zvolili auto, práve tu je možnosť akéhosi provizórneho parkovania. Takže ešte raz – Dúbravská hlavica, červená turistická značka smerom hore. Tu si viete vybrať, či chcete ísť lesnou cestičkou, ktorá sa ťiahne pozdĺž asfaltovej cesty, alebo si vyberiete už spomenutú asfaltku. Viac menej je úplne jedno, ktorú možnosť zvolíte, výsledok bude rovnaký. A už iba stúpate hore, okolo rampy, ktorá zabraňuje autám ísť až na vrchol. Červenú značku môžete opustiť pri vstupne do areálu Raketovej základne na Devínskej kobyle, kde vás už len pár krokov po asfaltovej ceste dovedie na vytúženú vyhliadku.

Vzdialenosť 3,4 km | Čas 1:25 hod | Stúpanie 254 m | Klesanie 9 m

Zaujímavosti

Táto novinka medzi rozhľadňami je atypická svojím tvarom, ktorý by mal pripomínať bojový postoj modlivky. Nachádza sa na najvyššom bode Devínskej Kobyly v nadmorskej výške 514 metrov nad morom. Cestou na jej vrchol vás prevedie presne 112 schodov a cestu vám skrížia tri vyhliadkové plošiny. Samotná rozhľadňa má dvadsaťjeden metrov a ponúka krásne výhľady na šíre okolie, či už na naše územie, alebo susedné Rakúsko, Maďarsko a vo veľmi dobrých podmienkach je vidieť dokonca až do Českej Republiky.  Čo sa týka troch plošín, boli navrhnuté tak, aby ste z každej z nich mali pohľad na inú časť okolia.

Vyhliadka Devínska Kobyla je neskutočne krásna rozhľadňa, ktorá je verejnosti prístupná nonstop v každom ročnom období. A to, že v každom období má svoje čaro ani nebudeme pripomínať. Je vynikajúcim miestom pre fotografov, keďže tento atypický objekt je fotogenický asi z každej strany. Čo dodať? Nezabudnite si fotoaparát, ďalekohľad a hor sa na výlet!

Galéria

Last modified: 12. januára 2021

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *