Tiesňava Steinwandklamm a ferrata Rudolf Decker Steig je krásnou kombináciou vodopádov, skalných miest a jaskýň v Dolnom Rakúsku. Jedným výletom viete spoznať krásnu roklinu, nádherné vodopády, zaistenú lezeckú trasu a pár jaskynných útvarov.

Náročnosť a dĺžka trasy

Náročnosť nie je žiadny extrém, s prehľadom to zvládnu aj výletníci bez kondičky. Ferrata Rudolf Decker Steig sa dá v prípade núdze obísť po menej náročnej trase, kde si ale treba dávať pozor pod nohy, keďže terén je tam skalnatý a doprevádzajú vás reťaze. V tomto úseku odporúčame mať hlavne menšie deti pod dozorom a pokiaľ máte možnosť, tak dokonca zaistené. Ak patríte k adrenalínovejším rodinkám alebo výletníkom, ktorí chcú vidieť trošku viac a chcú si vychutnať krásny deň v rakúskych tiesňavách, je toto ideálne miesto na výlet práve pre vás. Pokiaľ by to pre vás bolo málo, skombinujte to s návštevou vodopádov Myrafälle.


Informácie o trase

Záchytným bodom pre nás bude hostinec alebo ak chcete reštaurácia Jausenstation Familie Reischer, pri ktorej je vybudované pomerne veľké parkovisko. Od parkoviska sa vydáme smerom k reštaurácii, určite ju spoznáte, je to asi jediný dom s bránou naokolo a navyše sa ide smerom k lesu. Tu si môžete zakúpiť vstupy a vybrať sa cez turniket do sveta tiesňavy Steinwandklamm. Prejdete cez svet rebríkov a vodopádov, tu nemáte kam odbočiť. Po chvíľke príde miesto, kde sa cesta delí na trasu rovno a trasu vľavo. Rovno pokračuje klasická turistická trasa, vľavo si však môžete vyskúšať ferratu Rudolf Decker Steig, ktorá začína menším rebríkom. Ferrata Rudolfa Deckra vás dovedie až k najvyššiemu rebríku, kde určite bez potrebného istenia neriskujte. Či sa vyberiete jednou alebo druhou trasou, stretnete sa a vaša cesta bude pokračovať spolu skalným terénom na Turkenloch, kde objavíte čaro jaskýň. Nemáte sa kde stratiť, cesta je dobre označená a vedie vlastne len jedným smerom, čiže opačne je uzavretá. Ak by ste sa ocitli v protismere, upozornia vás na to tabule. Časom prejdete do lesného terénu, kde vás lesná cestička dovedie až k hostincu Jagasitz, kde náš výlet končí. Vychutnali ste si ho? Len menšie upozornenie – vstup si ponechajte pri sebe, bude sa vám hodiť, keď pôjdete z rokliny von.

Zaujímavosti

Predstavujeme roklinu Steinwandklamm, predstavujeme jednu z najkrajších, divokých a zaujímavých roklín v Dolnom Rakúsku. V nadmorskej výške 549 metrov sa skrýva čaro vodopádov v tiesňave. Čarovná krásna roklina v Rakúsku však nie je celé prekvapenie tohto výletu. Ak patríte k ľuďom, čo majú radi trošku adrenalínu, čaká tu na vás ferrata Rudolf Decker Steig, ktorá síce nepatrí k tým náročným, no je príjemným spestrením tohto výletu. Vyše dvadsaťmetrový rebrík končiaci v skalnej trhline je akousi čerešničkou tejto miniferratky. A aj keď je označovaná ako A/B, pri rebríku a hlavne pri menších deťoch sa priam vyžaduje istenie pomocou sedáku a tlmiču pádov. Takže tu máme krásnu roklinu s lávkami a vodopádmi a zaistenú lezeckú trasu spojenú s menšou jaskyňou. Stále je vám málo? Tak pridáme Turkenloch, jaskyňu vymytú vodou, cez ktorú budete musieť preliezť. Tu sa vám hodí napríklad aj čelová lampa, alebo baterka, lebo tých pár metrov v jaskyni je naozaj tma. V tomto výlete vás proste čakajú samé prekvapenia a verte, že sa neoplatí vynechať žiadne z nich.

Galéria

Last modified: 22. novembra 2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *