Rozhľadňa na Hrebeni patrí k najnovším prírastkom na Záhorí. Táto kamenná vyhliadka je ideálnym miestom na nenáročnú prechádzku s rodinou, prípadne pri západe slnka pre romantické páriky.

Náročnosť a dĺžka trasy

Príjemná prechádzka pre rodiny s deťmi, aj tak by sa dala opísať trasa na rozhľadňu na Hrebeni. Necelý kilometer, takmer žiadne stúpanie a príjemná cesta, po ktorej hravo zvládnete napríklad aj vyjsť s detským kočíkom. Ak hľadáte krátky výlet, pri ktorom si chcete užiť napríklad krásny západ slnka, je toto presne pre vás.   Informácie o trase

Mesto Holíč asi nemusíme predstavovať, väčšine ľudí na západe je dobre známe.  Práve cez túto záhorskú križovatku vedie žltá turistická značka, ktorá vás ľahkou prechádzkou dovedie okolo veterného mlynu až na samotnú vyhliadku. Chvíľku po asfalte, chvíľku príjemným lesom a ani sa nenazdáte a ste v cieli. Cestu vám skríži aj miestny veterný mlyn, ktorý má tieť svoje čaro. Avšak naplánujte si čas, keďže rozhľadňa je denne otvorená od 8. do 20-tej hodiny. A keď už ste teda v Holíči, zastavte sa napríklad aj na Holíčskom zámku.

Vzdialenosť 0,9 km | Čas 0:25 hod | Stúpanie 49 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Táto novovybudovaná rozhľadňa sa týči nad touto časťou Záhoria. Aj keď nepatrí k vysoko položeným vyhliadkam, je vďaka polohe viditeľná z diaľky a poskytuje krásny výhľad na šíre okolie vrátane Bielych Karpát. Jej slávnostné otvorenie prebehol 11. mája 2021 a celková výška tejto kamennej krásky je 17 metrov. Ak však stojíte na vrchnej vyhliadkovej plošine, nachádzate sa 12 metrov nad zemou. Čo sa konštrukcie týka, je rozhľadňa postavená z kameňa s použitím železobetónových výplní. Ako zaujímavosť určite nemôžeme vynechať, že v útrobách rozhľadne bola ukrytá časová schránka, ktorá sa má otvoriť o presných 100 rokov.

Galéria

Last modified: 4. augusta 2021

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *