Rebrík do neba, nazývaný aj skratka do neba je turistická atrakcia, ktorá ulahodí hlavne milovníkom fotografovania. Tento drevený rebrík uprostred lúky je priam očarujúci objekt na rozličné zábery.

Náročnosť a dĺžka trasy

Cesta na Rebrík do neba je prechádzka s menším zadýchaním. Musíte prekonať pár výškových metrov, ale ani nie za štvrťhodinku už stojíte pri tejto atrakcii a premýšlate, odkiaľ by bol najkrajší záber na fotku. Určite tento výlet odporúčame všetkým, čo majú radi krátke a pekné výlety.  Informácie o trase

Neďaleko Banskej Bystrice sa nachádza malebná obec Dúbravica. A práve nad touto dedinkou vyrástla atrakcia, ktorú vyhľadáva stále viac a viac turistov – Rebrík do neba. Začať je ľahké, lebo na tento skvost vás odnaviguje všetko okolo. Najprv odbočíte na rozbitú asfaltovú cestu, ktorou si vyšliapete prvých pár minút. Následne zvolíte vyšliapanú cestu cez krásnu lúku a ani sa nenazdáte, ste v cieli.

Vzdialenosť 0,4 km | Čas 0:15 hod | Stúpanie 41 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Rebrík do neba je dielo vizuálneho umelca Mateja Rosmányho. Toto dielo sa stalo doslovne hitom Instagramu a vznikajú tu všetky druhy netradičných fotografií. Rebrík má približne päť metrov a stojí tu doslovne uprostred ničoho. Asi aj preto ho volajú aj Skratka do neba, lebo stačí len pár krôčikov na rebrík a už ste len vy a nebo. Nebojte sa pádu, rebrík je ešte zhruba meter a pol pod zemou, takže ukotvený je dobre.

Len škoda, že túto atrakciu dostihla práve vlastná sláva. Uškodilo jej veľké množstvo návštevníkov, ktorí tu zanechávajú odpadky, prípadne ničia samotnú atrakciu. Pevne veríme, že sa to postupne unormáli a nebudeme musieť prísť o ďalšiu krásnu drevenú atrakciu, ako to bolo napríklad v prípade Zrakovej pyramídy.

Galéria

Last modified: 16. augusta 2021

One Response to " Rebrík do neba "

  1. Jana píše:

    Rebrík v zime spadol, aktuálne teda na jeho mieste nič nie je.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *