Pod Oravským hradom pribudla nová atrakcia ako stvorená pre zamilovaných. Veľké Oravské srdce s neuveriteľným výhľadom na hrad tu čaká na vašu návštevu.

Náročnosť a dĺžka trasy

Návšteva tohto krásneho fotosrdiečka je skôr príjemnou prechádzkou, ba dokonca v prípade veľkej lenivosti iba vystúpením z auta. Je vhodné pre všetky vekové kategórie, ktoré sa radi fotografujú, no najväčšiu radosť asi urobí hlavne tým zamilovaným.   Informácie o trase

Oravské srdce nájdete na druhej strane rieky Orava. Od vstupu do hradu postačuje prejsť okolo platených parkovísk na druhú stranu mosta a už iba popri rieke po spevnenej ceste až k samotnému srdiečku. To nájdete na malej čistinke, na mieste, kde zvyknú končiť vyhliadkové plavby na oravských pltiach. Odporúčame spojiť s návštevou Oravského hradu.

Vzdialenosť 0,3 km | Čas 0:05 hod | Stúpanie 0 m | Klesanie 23 m

Zaujímavosti

Toto čarovné fotosrdiečko vďačí za vznik najstaršiemu oravskému pltníkovi Jánovi Šárfymu, ktorý doteraz vozí turistov na svojej plti popod Oravský hrad. Chcel ľuďom urobiť radosť a zdôrazniť, aká dôležitá je láska v živote ľudí. Dôležité bolo, aby ľudia aspoň na chvíľku pri tomto romantickom mieste zabudli na bežné starosti a užívali si chvíľku iba pre seba. Čo sa určite podarilo!

Oravské srdce tu stojí od roku 2020 a doprevádza ho aj drevený vyrezávaný vodník Jožko. Ak budete v okolí, určite nevynechajte zástavku na tomto krásnom mieste 🙂

Galéria

Last modified: 12. augusta 2022

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *