Kto by kedy hľadal krásny vodopád skoro v centre obce? Že niečo také neexistuje? Tak to ešte nepoznáte Hrhovský vodopád! Navštívte skoro 15 metrový vodopád, ktorý vás očarí svojím umiestnením aj krásou.

Náročnosť a dĺžka trasy

Hrhovský vodopád by sme nazvali autovýlet. Bodaj by nie, keď necelých 300 metrov od centra obce je táto krásna prírodná pamiatka. To, že je skoro v centre obce mu ale ani zďaleka neuberá na atraktivite, skôr naopak. Tento výlet odporúčame všetkým zberateľom krásnych miest, ktorým sa nechce ďaleko kráčať.  


Informácie o trase

Medzi Rožňavou a Moldavou nad Bodvou sa nachádza obec Hrhov. Ak touto cestou pôjdete, všimnete si skôr Hrhovské rybníky, ktoré svojou veľkosťou priam bijú do očí. A práve v tejto obci sa nachádza nádherný a skrytý skvost – Hrhovský vodopád. Od centra obca vedie žltá turistická trasa, ktorá vás do pár minút dovedie k nádherne vybudovanej drevenej bráne. Od nej už je to len pár krokov vydláždenou cestičkou priamo k vodopádu.

Vzdialenosť 0,3 km | Čas 0:10 hod | Stúpanie 10 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Hrhovský vodopád patrí k tým ľahším výletom v Slovenskom krase. Napája ho vyvieračka Féj a tečie skoro v strede dedinky. Tento 15 metrový vodopád nie je len taký vodopádik, patrí totiž k najväčším a najmohutnejším vodopádom Slovenského krasu. Pri dobrých dažďoch tu voda dosahuje rýchlosť až tisíc litrov za sekundu. V okolí vodopádu je vybudovaná krásna dláždená trasa s lavičkami. Celé okolie Hrhovského vodopádu pôsobí priam rozprávkovo a zástavku tu si určite zaraďte do zoznamu najbližších výletov.

Ako zaujímavosť spomenieme, že Hrhovský vodopád spolu s Lúčanským vodopádom patria k jediným dvom slovenským vodopádom, ktoré sú umiestnené priamo v obciach.

Galéria

Last modified: 16. mája 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *