Potulkami okolo Uherského Hradište určite nevynechajte zámok Buchlovice. Krásny zámok, nádherná záhrada a nádych romantiky. To všetko na jednom malebnom miestečku v Čechách.

Náročnosť a dĺžka trasy

Náročnosť tohto výletu spočíva v tom, ako dlho sa budete prechádzať areálom zámockého parku Buchlovíc. Takže túto sekciu nebudeme rozpisovať a poďme na užitočnejšie informácie.


Informácie o trase

V Zlínskom kraji asi 11 kilometrov od Uherského Hradište sa nachádza obec Buchlovice. Aj keď sa môže zdať, že sa jedná o klasickú dedinku, táto však skrýva prekvapenie. V jej útrobách sa skrýva nádherný zámok Buchlovice s krásnou záhradou. Parkovisko nájdete prakticky hneď, keďže veľké parkovisko a veľa stánkov so suvenírmi asi ťažko prehliadnete.

Vzdialenosť 288 m | Čas 00:05 hod | Stúpanie 5 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Zámok Buchlovice patrí k najvýznamnejším barokovým šľachtickým sídlam na území Českej republiky. Spomenieme, že už v stredoveku na tomto mieste stála opevnená usadlosť. Časom sa zmenila na hospodárske budovy, ktoré v 16. storočí nechal vtedajší majiteľ zbúrať a postavil tam tento nádherný skvost. Zámok dal postaviť pre svoju životnú lásku a manželku a keďže pochádzala z Talianska, výstavbu zveril talianskym majstrom. Žiaľ, jeho mladá manželka sa dokončenia zámku nedočkala, chvíľu po svadbe nečakane skonala. Zámok vystriedal mnohých majiteľov až do roku 1945, odkedy ho spravuje štát.

Čo sa samotného zámku týka, je možné navštíviť jeho interiér, kde si môžete obzrieť bohatú výzdobu v štýle ranného baroku. Aj z vonku sa je však na čo pozerať. Zámok zdobia nádherné terasy, obelisk, kamenné vázy a hlavne neobaroková záhrada, ktorá tento celý výtvor obklopuje.

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *