Vyhliadka Skalka v Liptovskom Hrádku je určite najkrajšou vyhliadkou na mesto a šíre okolie. Keď k tomu pridáte nejaký ten dvojkríž, panoramatickú tabuľu a náročnosť, je ideálnou zástavkou pri ceste okolo.

Náročnosť a dĺžka trasy

Je dobré si povedať hneď na začiatok, že cesta k Skalke nie je prechádzka po rovine. Ale s ohľadom na jej dĺžku ju nemôžeme označiť za náročnú turistiku, alebo dokonca turistiku. Jedná sa o lesnú prechádzku, ktorú zvládnu všetky vekové kategórie a pritom sa ani moc nezapotíte.


Informácie o trase

Orientačným bodom bude pre nás netradične Hrad Liptovský Hrádok. Vedú k nemu všetky rôzne informačné tabule zo šíreho okolia a jeho majestátnu stavbu asi ťažko minúť. Hneď vedľa hradu sa nachádza rozsiahle parkovisko, odkiaľ vedie lesná cestička. Táto lesná cestička nie je síce označená, ale nájdete ju aj tak, že na jej začiatku sa nachádza pamätník obetiam vojny. Vstúpime teda do lesa, kde nasleduje stúpanie. Nebojte sa, nebude dlhé. Do desať minút sa pred vami zjaví slovenský dvojkríž a naskytne sa vám nádherný výhľad na šíre okolie.

Zaujímavosti

Prírodné bralo Skalka v Liptovskom Hrádku patrí ku krásnym miestam v tomto meste. Možno sa nepovažuje za najväčšiu pamiatku Liptovského hrádku, no určite je z neho najkrajší výhľad na samotné mesto. Asi ťažko by ste hľadali miesto s krajším výhľadom naokolo. Navyše na jeho vrchole nájdete vyhliadku, ktorou dominantou je nepochybne krásny slovenský dvojkríž. Od roku 2014 tam pribudla aj informačná panoramatická tabuľa, ktorá poukazuje na okolité vrchy, ktoré sa vyčnievajú v diaľke. A práve tieto vrchy a tento výhľad je s výnimkou pohľadu na mesto neopakovateľný. V diaľke vidieť Západné Tatry, kúsok od nich pre zmenu tie Vysoké.

Galéria

Last modified: 17. augusta 2019

2 Responses to " Vyhliadka Skalka v Liptovskom Hrádku "

  1. Andrea píše:

    Prosím, opravte si názov mesta, je to Liptovsky Hrádok, nie hrádok…ďakujem 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *