Navštívte najkrajšiu vyhliadku pod Prahou, ktorú si proste zamilujete. Je ideálna na romantické výlety, profesionálne fotky alebo dokonca svadobné fotky. Vyhliadka Máj je proste pôžitok pre oči.

Náročnosť a dĺžka trasy

Dobre, budeme úprimní, pár krokov musíte prejsť, ale nie je to nič desivé. Bez väčších problémov viete na vyhliadke byť do 20 minút a to aj napriek tomu, že od parkoviska sa to niektorým bude javiť podstatne ďalej. Návštevu Vyhliadky Máj odporúčame každému, no berte do úvahy, že na samotnej vyhliadke je náročnejší terén a pri neopatrnom pohybe hrozí nepekný pád dole s veľmi škaredým koncom. Takže ak beriete menšie deti alebo domácich miláčikov, dbajte na ich zvýšenú bezpečnosť. Informácie o trase

Počiatočným bodom na tento rýchlovýlet je obec Teletín, ktorá sa nachádza pod hlavným mestom Českej republiky, pod Prahou. Tesne pred vstupom do tejto obce je vybudované menšie parkovisko, ktoré pôsobí ako štrkové odpočívadlo. Práve z tohto bodu je najlepšie vyrážať a konkrétne na druhú stranu cesty. Cez lúku prejdeme do neďalekého lesa, kde sa budeme držať vyšliapanej cesty. Nájdete tu dokonca turistické značky znázorňujúce vyhliadku. Každopádne po vstupe do lesa ste do päť minút pri samotnej vyhliadke, kde ale určite zvýšte opatrnosť.

Vzdialenosť 0,9 km | Čas 0:20 hod | Stúpanie 56 m | Klesanie 45 m

Zaujímavosti

Vyhliadka Máj je určite najkrajšou vyhliadkou na ohyb rieky Vltava. Táto vyhliadka je stále obľúbenejšiím miestom, ktoré vyhľadávajú romantické páriky, alebo aj fotografovia. A má to svoj dôvod, je naozaj nádherná a neskutočne fotogenická. Vyhliadka Máj sa nachádza na vysokej skale nad takzvanými Svätojánskymi prúdmi, čo bolo v minulosti označenie úseku rieky Vltava, kde rieka tvorila pretekala hlbokým skalným údolím. Nenájdete tu žiadne zábradlie ani vyhliadkovú plošinu, jedná sa o čisto prírodnú scenériu. Ako sme už neraz uviedli, na konci ale rátajte s nepríjemným skalným terénom, pričom pri neopatrnosti hrozí pád zo skaly. Vyhliadka Máj je voľne prístupná verejnosti a prístupná je celoročne.

Galéria

Last modified: 7. októbra 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *