Nádherná malá rozhľadnička, navyše ľahko dostupná a s krásnym romantickým výhľadom. Hovoríte že to nie je možné? Omyl! Práve toto je totiž Vtáčia rozhľadňa pri Adamovských jazerách!

Náročnosť a dĺžka trasy

Vzhľadom na to, že sa jedná o pekné jazerá v záhorskej oblasti s bufetom, je trasa k rozhľadni jednoduchá. Pár krokov a a ste na samotnej rozhľadni, potom už len pár schodov a vychutnávate si výhľad na jazerá a vtáctvo. Výlet odporúčame všetkým od rodiniek s deťmi, až po zaľúbené páriky, či fotografom. Scenéria okolia z rozhľadne je ideálnym miestom na fotenie, hľavne pri východe alebo západe slnka.  


Informácie o trase

Poďme priamo k veci – ako na rozhľadňu? Opät raz zvolíme vlastnú dopravu, aj keď sa sem dá hravo dostať aj pomocou hromadnej dopravy. Ale k veci! Hlavný cestný ťah z Kútov do Holíča prechádza cez obec Adamov. Ak idete z Kútov, je to prvá odbočka vľavo priamo v obci. Práve tá vás dovedie až k Adamovským jazerám, kde na ľavej strane objavíte väčšie parkovisko. Od parkoviska je to už len pár krokov ďalej a pred vami na ľavej strane sa zjaví Vtáčia rozhľadňa pri Adamovských jazerách. Tak si ju vychutnajte.

Vzdialenosť 87 m | Čas 0:10 hod | Stúpanie 0 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Dobre, priznám sa, Vtáčia rozhľadňa pri Adamovských jazerách je už spisovný slovenský názov. Ak by ste ju ale chceli nájsť podľa domáceho názvu, museli by ste hľadať pod názvom “Vtáčí hlezdírňa” alebo vás záhoráci prekvapia aj názvom “Ávéháčka”. Vo všetkých prípadoch sa jedná o jednu a tú istú rozhľadňu, ktorá má celkovú výšku osem metrov. Jedná sa o drevenú rozhľadňu, ktorú tu vybudovali v roku 2009. Na vyhliadkovú plošinu krytú strechou vás vyvedie 26 schodov, ktoré sú trošku vyššie ako klasické schody. Čo sa týka výhľadu, Vtáčia rozhľadňa ponúka nádherný výhľad na celé Adamovské jazerá, ako aj na vtáčie kolónie. Pri dobrej viditeľnosti sú dokonca v diaľke vidieť Malé Karpaty, Biele Karpaty alebo Pálavské vrchy.

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *