Viedenská ZOO Schönbrunn patrí medzi špičku zoologických záhrad v Európe. Mnohými je dokonca považovaná za najlepšiu na starom kontinente.

Náročnosť a dĺžka trasy

Náročnosť trasy k ZOO je smiešna. Buď pôjdete autom a zaparkujete kúsok od nej, alebo sa vyberiete hromadnými dopravnými prostriedkami, ktoré vás taktiež dostanú na skok od tejto rarity.


Informácie o trase

Ako sme uviedli vyššie, trasa k ZOO nie je náročná, avšak môže sa vám stať, že sa v hlavnom meste našich susedov zamotáte. V prípade, že je to možné odporúčame navigáciu priamo na miesto, prípadne si dobre preštudovať dopravné spoje. Na tento výlet je dobré si vyčleniť celý deň, pokiaľ chcete túto ZOO vidieť celú.

Vzdialenosť 778 m | Čas 00:15 hod | Stúpanie 18 m | Klesanie 24 m

Zaujímavosti

Na začiatok zabrdneme kúsok do histórie. Pri zoologickej záhrade sa nachádza aj zámok Schönbrunn, ktorý bol letným sídlom rodiny Habsburgovcov. V okolí zámku nechali postaviť rozsiahly park, v ktorom sa dnes nachádza aj spomínaná ZOO. Viedenská ZOO je rozhodne najstaršou funkčnou zoologickou záhradou v Európe, funguje od roku 1752. Do tejto záhrady mali spočiatku prístup len členovia cisárskej rodiny.  Pripomenieme, že práve táto zoologická záhrada dostala opakovane vyznamenanie najlepšej ZOO v Európe, čo jej právom patrí.

A teraz niečo k súčasnému stavu tejto oddychovej zóny. Viedenskú ZOO rozdelili na štyri pavilóny, ktoré predstavujú život v dažďovom pralese, na púšti, za polárnym kruhom a po novom pribudol aj sektor s nosorožcami. Medzi hlavné lákadlá patrí určite Panda veľká, ktorú priviezli z Číny.  Avšak okrem pandy môžete vidieť ďalšie iné skvosty, ako napríklad ľadového medveďa, tučniaky, slony, množstvo hmyzu a plazov. Mňa osobne zaujala jaskyňa, v ktorej okolo vás lietajú netopiere. Taktiež tu stretnete divoké šelmy v podobe levov a tigrov, ale aj roztomilé surikaty, či dokonca zajace.

Táto zoologická záhrada je skutočne obrovská a naozaj sa oplatí naplánovať sem výlet na celý deň. Pre prípadných záujemcov spomeniem, že vstupné je na úrovni platov našich susedov, takže to vás asi moc nepoteší. Ceny v areáli sa hýbu pomerne vysoko, pokiaľ chcete ušetriť zásobte sa radšej vlastným jedlom a pitím.

Čo je ale dobré spomenúť je to, že pri vstupe do zoologickej záhrady dostanete plán kŕmenia zvierat. Odporúčam všetkým si tento plán dobre pozrieť, lebo množstvo zvierat mimo doby kŕmenia spí a oddychuje a práve v čase kŕmenia máte jedinečnú možnosť ich vidieť.  Pripomeniem ešte, že po celej záhrade premáva panoramatická železnica, pomocou ktorej sa ľahko dopravíte z jedného konca na druhý.

Viedenská ZOO Schönbrunn rozhodne stojí za návštevu, aj napriek pomerne vysokému vstupnému. Tak pozrite počasie, naplánujte cestu a užite si deň v obklopení najrôznejších zvieratiek.

Galéria

Last modified: 11. decembra 2018

2 Responses to " Viedenská ZOO Schönbrunn "

 1. Yveta Iršová píše:

  Žiadam o vrátenie mojich tigríčat. SOS. Slovensko.

  • Majo píše:

   Dobrý deň,
   asi správne nechápeme váš komentár k danému článku, takže vám žiaľ nedokážeme pomôcť, lebo nevieme ako a ohľadom čoho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *