V lesoch v chránenej oblasti Křivoklátsko sa schovávajú Skryjské jazierka zasadené do nádhernej prírody. Skalný útes, očarujúca príroda a hanblivý Skryjský vodopád vytvára neskutočnú atmosféru, ktorú si môžu vychutnať aj tí najmenší. Tak na čo ešte čakáte?

Náročnosť a dĺžka trasy

Cestu k Skryjským jazierkam zvládnete bez sebemenších problémov. Trasa je rekreačná s minimálnym prevýšením, čo z návštevy tohto miesta robí príjemnú prechádzku. Aj keď vám hrozí, že sa v daždivejšom období trošku viac zablatíte. Výlet k Skryjským jazierkam a Skryjskému vodopádu hravo zvládnu aj tí najmenší, tak netreba váhať a vychutnať si túto prírodnú krásu.Informácie o trase

Cesta za dnešným výletom nás zavedie k našim susedom do Českej Republiky, konkrétne do CHKO Křivoklátsko. Lesno-asfaltovou kľukatou cestičkou prídeme na menšie parkovisko s romantickým názvom Podmokelský mlyn, odkiaľ sa vydáme vpravo po modrej turistickej značke. Prejdeme lúkou a o chvíľu nás očakáva vstup do lesa. Práve vstup do lesa začína zaujímavo, lebo zrazu máte pocit, že sa nachádzate v úplne inom svete. Držíme sa stále modrej turistickej značky, ktorá nás začne prevedie touto divočinou. Myslím, že sa je na čo pozerať a prechádzku si vychutnáte. Ani si neuvedomíte a pred vami sa objaví otvorené priestranstvo s menším plytkým jazierkom. Vitajte pri Skryjských jazierkach. A že kde je ten sľúbený vodopád? Po vašej pravej strane schovaný v rokline na konci toho krásneho jazierka. Je tam, verte mi, len ho musíte objaviť 🙂

Vzdialenosť 1,2 km | Čas 0:25 hod | Stúpanie 0 m | Klesanie 11 m

Zaujímavosti

Skryjské jazierka patria k príjemným prechádzkam do prírody. Spolu so Skryjským vodopádom ich vytvára Zbirožský potok, ktorý sa v tejto chránenej krajinnej oblasti celkom vyšantil. Ak ste zvolili nami vybraný výlet, práve tento potok vás sprevádzal už od vstupu do lesa. Ale naspäť k jazierkam – Skryjské jazierka sú dve, jedno je väčšie a druhé menšie. To väčšie vás privíta ako prvé a zaujme svojou rozlohou aj hĺbkou. Oveľa krajšie je ale jeho zovretie skalnou úžľabinou na konci ktorej sa schováva Skryjský vodopád. Tento vodopád nepatrí medzi velikánov, má výšku necelých jeden a pol metra, ale verím, že vás očarí. Malý vodopádik so silným prietokom vody zasadený v neuveriteľnom prostredí skál a jazierka. 

Zabudli sme na niečo? Samozrejme, sľúbil som vám dve jazierka. To druhé je hneď pod tým prvým, trošku skryté v lese. A možno sa zdá byť menšie, pravdou je, že každé zo Skryjských jazierok má dĺžku približne 30 metrov a šírku asi 10 metrov. 

Celkovo je oblasť okolo týchto malebných jazierok zaujímavá a pri troche šťastia tu stretnete vydru alebo zbadáte vo vode raka. 

Galéria

Last modified: 15. januára 2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *