Kúsok od Myjavy leží rozhľadňa Turá Lúka – Hrajky. Táto rozhľadňa popiera všetko, čo ste o rozhľadniach doteraz vedeli. Prečo?

Náročnosť a dĺžka trasy

Náročnosť tejto podivnej zrúcaniny je stanovená na 61 schodov. Inak sa dá zaparkovať priamo pri nej a je priamo dostupná od hlavnej cesty. Takže výnimočne kilometre, časový údaj a prevýšenie vynecháme.


Informácie o trase

Priznávam, že nájsť na mape Turú Lúku môže byť trošku náročnejšie, preto začneme niečím väčším. Myjava je okresné mesto, ktoré asi nemožno prehliadnuť. V jeho tesnej blízkosti sa nachádza časť tohto mesta s názvom Turá Lúka. Kedysi to bola samostatná obec, ale teraz by ste ju tak asi ťažko hľadali. Ak však pôjdete smerom na Sobotište, nájdete pri hlavnej ceste stáť túto malinkú rozhľadňu.

Vzdialenosť 27 m | Čas 00:05 hod | Stúpanie 0 m | Klesanie 2 m

Zaujímavosti

Kde začať? Zoberieme to trošku z iného konca ako obvykle. Rozhľadňa Turá Lúka – Hrajky je určite špecifická v porovnaní s ostatnými rozhľadňami naokolo. Áno, je drevená a áno, rovnako ako ďalšie rozhľadne na Česko-Slovenskej hranici bola vybudovaná v rámci projektu “Pozrime sa cez hranice z výšky”. V čom je teda iná? No hlavne v tom, že jej umiestnenie je trošku nelogické – je pomerne ďaleko od hraníc. Teda ak je nejakých tých 18 kilometrov veľa. V tom ale jej jedinečnosť nekončí. Pri projekte asi došli peniaze, lebo rozhľadňa meria len 10 metrov a na jej vrchol vás dovedie 61 drevených schodov. Ono by to bolo všetko v poriadku, keby bola umiestnená na vrchole nejakého kopca v okolí, prípadne na vrchole aspoň najvyššieho kopca v okolí, alebo proste niekde vysoko… Jednoducho rozhľadňa Turá Lúka – Hrajky je jedna z mála rozhľadní, ktorá popiera zmysel rozhľadne – rozhliadanie sa. Pokochať sa môžete poľami a lúkami okolo, sem tam za pekného počasia zbadáte aj nejaké tie kopce v pozadí. Pýtate sa prečo sem teda ísť? Hlavne preto, že takúto mini (nehnevajte sa na mňa) nepodarenú rozhľadňu umiestnenú na takom dobrom mieste už asi inde (dúfam) nenájdete. Ak však máte strach z výšok, je to dokonalá rozhľadňa práve pre vás.

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

2 Responses to " Rozhľadňa Turá Lúka – Hrajky "

  1. Heňa píše:

    Milý autor,
    možno to nie je rozhľadňa, ale poľovnícky posed 🙂 Zhora môžeš číhať na diviaky alebo miestnych “neregistrovaných” brigádnikov, ako rabujú neďaleké polia:) 🙂

  2. Ivana píše:

    Dobrý boli sme tam desat minut a boli sme tiež velmi prekvapení.Nevieme či sa nejedna o minirozhladňu s najhlbšími zaklady pod ktorými zakopali nehorázne veĺkú sumu eurofondov.chcem sa na to opýtat zodpovednych.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *