Vedeli ste, že u Uherského Hradište stráži pevninu unikátny Maják Šrotík? Táto rozhľadňa láka zvedavcov naokolo svojím vzhľadom aj nezmyselným umiestnením.

Náročnosť a dĺžka trasy

Výlet pre extra lenivcov, prípadne vhodný ako rýchla zástavka po ceste niekam. Zaparkujete, vystúpite, pozriete a idete ďalej. A práve preto nemá moc zmysel asi riešiť náročnosť a dĺžku trasy.


Informácie o trase

Kúsok od Uherského Hradište sa nachádza obec s názvom Staré Mesto. Pri prechode tade vám neunikne veľký červený maják. Ak sa pozriete bližšie, nájdete hneď vedľa neho aj pirátsku loď. Práve tu je vhodné na chvíľku zastať a pokochať sa týmto zjavom.

Vzdialenosť 148 m | Čas 00:05 hod | Stúpanie 1 m | Klesanie 3 m

Zaujímavosti

A čo to vlastne je? Ako uvádza názov článku, jedná sa o rozhľadňu, avšak v unikátnom tvare. Je trošku netradičné, že maják stráži pevninu, keďže voda nikde naokolo nie je. O pirátskej lodi hneď vedľa ani nehovoriac. No… Miestni si priali mať tam kúsok mora a tak postavili tento podivuhodný maják v strede mesta.

Tento maják má pekných 27 metrov a nájdete tu 12 okien. Po prejdení všetkých 96 schodov sa dostanete na vyhliadku, odkiaľ môžete pozorovať okolitý ruch. V diaľke je možné vidieť vrchy Bielych Karpát a zrúcaninu hradu Buchlov. Maják Šrotík dostal svoj názov na základe potreby recyklovať a výletníkov isto osloví aj netradičná Zoo, v ktorej nájdete zvieratká z kovošrotu. Na prospekte sa síce dočítate, že je to jediná kovozoo v Európe, my však vieme, že to nie je tak celkom pravda. Podobná kovozoo sa nachádza vo westernovom mestečku v Boskoviciach.

Tak či onak, prehliadka kovozoo, pirátskej lode alebo samotnej rozhľadne určite nie je strata času. Avšak za svoj výlet budete musieť uhradiť menšie vstupné.

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *