Nudia vás typické rozhľadne? Máme tu pre vás riešenie! Rozhľadňa Kostolište je adrenalínová rozhľadňa, ktorá sa nudným výletom určite nedá nazvať. Verejnosti sprístupnená bývalá vojenská pozorovateľňa určite za zástavku stojí. Veď napokon, posúďte sami…

Náročnosť a dĺžka trasy

Na tento výlet odporúčame vlastný dopravný prostriedok, čo vám ušetrí pár minút chôdze. Ak však týmto nedisponujete, nevadí, len sa nám to o nejakú tú minútku natiahne 🙂 . K rozhľadni sa hravo dostanete doslova do minúty, dostupná je ľahko a jednoducho. Čo sa náročnosti týka, výstup na rozhľadňu neodporúčame malým deťom, ani ľuďom trpiacim strachom z výšiek.  


Informácie o trase

Rozhľadňa Kostolište sa už podľa názvu nachádza neďaleko obce Kostolište. Ak by ste nevedeli zaradaiť túto obec, je pár kilometrov od Malaciek. Takže tu máme rozhľadňu v záhorských lesoch, ale ako k nej? Až neuveriteľne jednoducho 🙂 . Z obce Kostolište smerom na Gajary vedie asfaltová cesta. V momente, keď skončí obec Kostolište, odstavte svoje auto na prvej odbočke do lesa za dedinou. Netreba sa moc rozbiehať, lebo za dedinkou je to už len pár metrov a odbáčate vpravo na lesnú odbočku, ktorú spoznáte aj podľa červenej rampy. Zaparkovať tu môžu zhruba dve až tri autá. A rozhľadňa? Zopár krokov vpred a už musíte vidieť túto obrovskú železnú vežu.

Ak ste sa vybrali hromadným prostriedkom, tak si tých pár metrov od Kostolišťa k rozhľadni musíte odšliapať – tu ale zvýšte pozornosť, idete po ceste pre motorové vozidlá.

Vzdialenosť 52 m | Čas 0:02 hod | Stúpanie 0 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Priznáme sa, že táto sekciu sa tu píše trošku ťažšie. Pýtate sa prečo? Úprimne to bude tým, že do dnešného dňa nedokážeme dať ruku do ohňa za to, že táto rozhľadňa sa radí medzi oficiálne rozhľadne. A tým pádom o nej veľa informácii nenájdete. Čo je ale isté je to, že kedysi sa jednalo o vojenskú pozorovateľňu. Táto pozorovateľňa nebola nikdy stavaná pre verejnosť, pôvodne slúžila pre vojenské účely. A práve vďaka tomu je výstup na rozhľadňu Kostolište adrenalínovým zážitkom. Pripravte sa na tri dlhé rebríky, pričom každý má odhadom približne desať metrov. Celkovo tri poschodia, celková výška približne 30 metrov a krásny výhľad do šíreho okolia – to je rozhľadňa Kostolište.

Aby sme vás mierne upokojili, táto pozorovateľňa už na vojenské účely dávno neslúži a je preto verejnosti voľne prístupná. Vstupné sa neplatí a výstup na ňu je možný prakticky nonstop. Avšak v prípade nepriaznivého počasia alebo silného vetra by sme výstup hore určite neodporučili. Celkovo pri výstupe zvýšte svoju opatrnosť, keďže ako sme uviedli, rozhľadňa nebola pôvodne určená pre verejnosť. Ak však patríte medzi typy ľudí, čo ich bežné rozhľadne už unudili, toto je presne pre vás!

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

One Response to " Rozhľadňa Kostolište "

  1. Lukas píše:

    Viem kde je taka ista na zahori este skoro nikdo o nej nevie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *