Drevená rozhľadňa pri Dunaji pár krokov od známej bratislavskej hrádze? Rozhodne áno! Rozhľadňa Hrušovská zdrž je pred bežnými návštevníkmi schovaná a pritom nepatrí k tým najmenším.

Náročnosť a dĺžka trasy

Výlet na túto vtáčiu pozorovateľňu je vhodný pre všetky vekové kategórie a zaradili by sme ho do ľahkých prechádziek. Môžete ho skombinovať napríklad s cyklistikou po bratislavskej hrádzi, alebo využiť ako prechádzku popri Dunaji.     Informácie o trase

Začneme v bratislavskej mestskej časti Čunovo, konkrétne pri kostole. Od kostola sa vydáme smerom k hrádzi, pričom sa musíme dostať kúsok za ňu. Takže pokračujeme popri hradzi a časom prejdeme na príjemnú lesnú cestičku. Tá bude časom zabáčať vpravo a nás čaká príjemná krátka prechádzka tunajším lesíkom. Treba sa mať ale na pozore, lebo Hrušovská zdrž je pred návštevníkmi pekne schovaná a je šanca, že ju obídete, pričom o tom ani nebudete tušiť. Aj to dodáva atmosféru tejto vtáčej pozorovateľni.

Vzdialenosť 1,3 km | Čas 0:25 hod | Stúpanie 0 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Rozhľadňa Hrušovská zdrž je už roky skrytá pred bežnými návštevníkmi bratislavskej hrádze a pritom ponúka neopísateľné výhľady. Bola vytvorená ako vtáčia pozorovateľňa a ponúka krásny výhľad na Dunaj. Jej výška je šesť metrov a na jej vrchol vás dovedie presne 27 drevených schodov. Na jej hornej plošine vás privítajú lavičky, takže si môžete vychutnať pohľad na vždyprítomné vtáctvo. Ak ale chcete zažiť to pravé pozorovanie týchto stvorení, skúste zimné mesiace.

Galéria

Last modified: 17. apríla 2022

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *