Neviete kam s deťmi na prechádzku? Ponúkame rozhľadňu Hniezdo a Bobrí hrad neďaleko Bratislavy. Príjemná prechádzka s pekným zakončením, ako priam stvorená na nedeľný výlet.

Náročnosť a dĺžka trasy

Výlet na rozhľadňu Hniezdo alebo Bobrí hrad je vlastne nenáročná prechádzka popri Malom Dunaji. Žiadne veľké prevýšenia, žiadne náročné úseky, iba kratšia prechádzka. Čo viac si priať napríklad pre vaše ratolesti? Výlet je vhodný pre každého, kto nechce tráviť čas doma a nemá náladu na náročnejšie turistiky. A osobne si myslím, že pre deti je to úplne najlepšia voľba, keďže na trase je aj vybudované detské ihrisko.  Informácie o trase

Nájsť počiatočný bod je trošku náročnejšie, každopádne začneme v pribratislavskej obci Malinovo. Na okraji Malinova je ulica s názvom Zátônská, ktorá vedie k menšiemu mostu cez Malý Dunaj. Tu je aj informačná tabuľa, ktorá označuje začiatok náučného chodníka. A už sa len prechádzame popri vode po rovnej cestičke. Ani nie o pol hodinku sa dostaneme k detskému ihrisku a vybudovanej priehrade. Dôležitý orientačný bod, pamätajte si ho 🙂 . Ak chceme nájsť rozhľadňu Hniezdo, musíme smerovať ďalej popri vode, ešte asi 15 minúť, pričom vyšliapaná cestička nás čoskoro zavedie do lesa, kde prekonáme drevenú lávku a hneď za ňou je schovaná rozhľadňa. A čo ten sľúbený Bobrí hrad? Ten je tiež pekne schovaný! Od detského ihriska musíte prekonať mostík cez hrádzu, aby ste prešli na druhú stranu. Chvíľku lesom, pričom sa snažte držať pravej strany. Je ukrytý v lese a nie je ho dobre vidieť, ale nájsť ho nie je obtiažne, keďže k nemu vedú vyšliapané cestičky. Tak čo, našli ste ho?

Vzdialenosť 1,2 km | Čas 0:25 hod | Stúpanie 1 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Pre mňa je najzaujímavejšie, že na mieste, kde kedysi vznikla čierna skládka odpadu je dnes vybudovaný krásny areál s detským ihriskom, doplnený o dve pekné atrakcie. Obec Malinovo sa s tým vysporiadala po svojom a návštevníkom dala krásny priestor na strávenie príjemných chvíľ. Napríklad taká rozhľadňa Hniezdo je drevená vyhliadka s netradičným tvarom. Nachádza sa v korune stromu asi sedem metrov nad zemou a síce neponúka najkrajšie výhľady, ale máte pocit, že ste súčasťou prírody okolo. A taký Bobrí hrad, to je iná záležitosť. Ten sa nachádza v južnej časti lesa na druhej strane Malého Dunaja. Príjemné je, že ho ukryli pred svetom, čo tomuto miestu dáva krajšiu atmosféru. Samotné detské ihrisko je trošku otázkou. Je vidieť krásny zámer aj netradičné preliezky, no s odstupom času je vidieť, že by potrebovalo renováciu. Každopádne výlet k netradičnej rozhľadni a zaujímavému skrytému Bobriemu hradu určite patrí k dobrým možnostiam na takú oddychovú nedeľnú prechádzku.

Galéria

Last modified: 14. júna 2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *