Pozrime sa na ďalšiu z českých rozhľadní – rozhľadňa Floriánka. Táto zdanlivo nenápadná rozhľadňa ponúka kruhový výhľad na Biele Karpaty aj Uherské hradište.

Náročnosť a dĺžka trasy

Povedzme si narovinu, autom je to jednoduchšie. V prípade vlastného vozidla máte jednoduchý výlet “vystúp a pozri sa”. Najnáročnejšie je teda len tých 80 schodov.


Informácie o trase

Dobrým strategickým bodom na nájdenie tejto rozhľadne sú dve české obce – Tučapy a Važany. Práve na ceste z Tučap do Važan na vrchole kopca odbáča asfaltová cesta vľavo do poľa. Ak sa vyberiete touto cestou, do pár minút vidíte parkovisko, altánok a samotnú rozhľadňu Floriánka.

Vzdialenosť 645 m | Čas 00:20 hod | Stúpanie 67 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Rozhľadňa Floriánka je 22 metrov vysoká drevená rozhľadňa s točitým kovovým schodiskom. Na jej vrchol vás privedie 80 schodov, ktoré vám ale na ich konci ponúkajú krásny kruhový výhľad na okolie. Pozorovať môžete napríklad hrad Buchlov, prípadne rozhľadňu Veľký Lopeník. Ak stojíte na najvyššej plošine, pozeráte sa na okolie z výšky 349 metrov nad morom. Názov Floriánka je odvodený z odrody hrozna vyšľachtenej v obci Polešovice. Ak by vás to ešte zaujímalo, rozhľadňa bola oficiálne sprístupnená v roku 2014 a je samozrejme voľne prístupná verejnosti.

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *