Rozhľadňa Drahy je ďalšia z rozhľadní financovaných pomocou eurofondov, ktoré sa ale moc nepodarili. Aj naši západní bratia majú svoj nepodarok.

Náročnosť a dĺžka trasy

Autom prístupná rozhľadňa v Čechách asi nepotrebuje komentár ohľadom náročnosti trasy. Prejdeme teda k informáciám o trase k nej.


Informácie o trase

Na výber máme návštevu autom, ktorá je asi najjednoduchšia, alebo vlakom. Autom je to pomerne jednoduché. Stačí z Myjavy prejsť na českú stranu a do pár kilometrov máte na pravej strane rozhľadňu pri hlavnej ceste. Vlakom je to trošku komplikovanejšie, keďže treba vystúpiť v obci Javorník nad Veličkou, vybrať sa asi sto metrov popri železnici smer na Slovensko tam, kde trať križuje nájazd. Tam odbočíte na pole a rozhľadňu máte pred očami.

Vzdialenosť 33 m | Čas 00:05 hod | Stúpanie 0 m | Klesanie 1 m

Zaujímavosti

Ako väčšina pohraničných rozhľadní, aj táto bola zhotovená v rámci projektu „Pozrime sa cez hranice z výšky“. Drevená rozhľadňa disponuje 106 schodmi a je z nej asi rovnaký výhľad ako z vedľajšieho kopca, ktorý rozhľadňu dokonca prevyšuje. Takže o výhľade alebo zmysle rozhľadne sa ďalej rozpisovať nebudeme. Rozhľadňa viac slúži ako odpočívadlo pre motorkárov, ako k jej hlavnému účelu. O dosť zanedbanom stave ani nehovoriac.

Spomenieme ešte, že v rámci spomínaného projektu, ktorý bol financovaný z eurofondov vzniklo na pohraničí veľa podobných drevených rozhľadní. Len zopár z nich má však reálny význam a dokáže si ich výletník naplno užiť. Táto k nim žiaľ nepatrí… Avšak možno poteší milovníkov výletov typu „vystúpim z auta a vidím“.

Galéria

Last modified: 19. decembra 2018

One Response to " Rozhľadňa Drahy "

  1. Milano píše:

    Vidím to podobne, išiel som pár krát okolo tejto rozhľadne, ale až tento rok som sa pri nej prvý krát zastavil a vyšiel hore, asi aj posledný 🙁

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *