Jeseň patrí rozhľadniam. Pozrime sa zblízka na rozhľadňu Brestovec – Poľana, ktorá sa týči v kopaničiarskej oblasti na Myjave.

Náročnosť a dĺžka trasy

Skoro k samotnej rozhľadni sa dostaneme pomocou hromadnej dopravy alebo auta. Odtiaľ je to len malinký kúsok s miernym stúpaním a sme hore. Prechádzka je krátka, nenáročná a hlavne jednoduchá. Odporúčame tým najmenším (na nich však pozor na rozhľadni) alebo aj tým najstarším.


Informácie o trase

Či pôjdeme autom alebo hromadnou dopravou, naše kroky nás zavedú do obce Brestovec. Ak teda idete autobusom, naplánujte si trasu k zástavke s názvom Brestovec – Poľana, Salaš. Pokiaľ idete autom, musíte pomocou navigácie na toto miesto prísť. Zástavka autobusu ako aj miesto na parkovanie nevyzerá zrovna vábne, ale rozhľadňa to plne vynahradí. Vyberte sa smerom hore po vyšliapanej cestičke, ktorá vás do pár minút zavedie priamo k rozhľadni. Nie je kde zablúdiť.

Vzdialenosť 202 m | Čas 00:15 hod | Stúpanie 15 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Na okraji obce Brestovec v časti Poľana vyrástla vysoká drevená rozhľadňa. V tejto myjavskej prírode na vrchu s nadmorskou výškou 530 metrov pribudla len nedávno. Teda nedávno – postavili ju v roku 2010 v rámci projektu “Pozrime sa cez hranice z výšky”, ktorý priniesol veľa rozhľadní na Česko-Slovenských hraniciach. Napriek tomu, že má rozhľadňa 20 metrov a je pomerne pevná, zvykne sa pod náporom ľudí, prípadne vetra kývať. V silnejšom vetre to môže byť na jej vrchole trošku nepríjemné. Myslite však na to, že ju držia kvalitné základy a 16 oceľových lán, ktoré jej nedovolia padnúť. Napriek nízkemu vrchu je z rozhľadne naozaj krásny výhľad, ktorý ukazuje okolité časti Bielych Karpát.

Galéria

Last modified: 20. decembra 2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *