Rozhľadňa Akátová věž Výhon je ďalšou z českých unikátnych vyhliadok. Nenáročný výstup, krásny výhľad a k tomu nádherná rozhľadňa si priam vyžaduje vašu návštevu.

Náročnosť a dĺžka trasy

Nenáročná prechádzka, ktorá vám zoberie len kúsok vášho času. Na jej konci ale čaká krásna rozhľadňa s nádherným výhľadom. Čo viac si priať?


Informácie o trase

Dnešný výlet začína v obci Židlochovice. Táto obec leží medzi Brnom a slovenskou hranicou, takže pri návrate od  našich susedov sa tu môžete bezproblémovo zastaviť. Ešte pred vstupom do samotnej obce si všimnete dobre viditeľné informačné tabule, ktoré vás bez väčších problémov nasmerujú kam treba. Ak ste zvolili vlastný dopravný prostriedok, smerové tabule vás dovedú na malé parkovisko pod rozhľadňou. Odtiaľ sa vydáme po zelenej turistickej značke, ktoré nás miernym stúpaním do necelej hodinky dovedie na vrchol.

Vzdialenosť 1,9 km | Čas 00:55 hod | Stúpanie 179 m | Klesanie 16 m

Zaujímavosti

Rozhľadňa Akátová věž Výhon je jedna z výnimočných a krásnych rozhľadní v susedných Čechách.  Ako už jej samotný názov hovorí, je postavená z agátového dreva a jej výška sa blíži k úctyhodným 18 metrom. Agátové drevo bolo použité preto, lebo je príznačné pre túto lokalitu a rastie tu na každom kroku. Na jej vrchol vás dovedie presne 76 schodov, ktoré vám ukážu krásny výhľad do šíreho okolia. Čo sa týka schodov, ak by vás to zaujímalo, tak z celkových 76 sú tri betónové, 61 drevených a 12 kovových schodov. Samotná rozhľadňa sa nachádza v nadmorskej výške 355 metrov na vrchu Výhon. Rozhľadňa Akátová věž bola oficiálne otvorená 1. augusta 2009 a vstup na ňu je možný celoročne. Ako na väčšinu rozhľadní, aj na túto je vstup voľný, teda zdarma. Ak chcete spoznať ďalšiu z krásnych a hlavne netradičných českých rozhľadní, zastavte sa na chvíľku na Akátové věži a vychutnajte si toto krásne miesto.

Galéria

Last modified: 19. decembra 2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *