Wasserlochklamm je jednou z najkrajších rakúskych tiesňav, ktorá spája ostré skalné útesy, drevené lávky a vodopády. Patrí k tým menej náročným výletom a cesta sem určite nie je premárnený deň.

Náročnosť a dĺžka trasy

Roklina Wasserlochklamm je nádherná prechádzka so stúpaním medzi vodopády. Čakajú vás zákutia tento rokliny, pár zaujímavých vodopádov a hlavne veľa drevených láviek a schodov. Celkovo to ale nie je nič náročné a zvládnu to aj výletníci so slabou kondíciou. Trasa je dobre zabezpečená a je vhodná aj pre deti, len dávajte pozor, aby vám neprepadli cez zábradlie.   Informácie o trase

Na križovatke medzi Viedňou, Grazom a Slazburgom sa skrýva nádherná tiesňava Wasserlochklamm. Je obklopená horami a bez auta sa sem dostanete ťažšie. A práve pre autá je tu menšie bezplatné parkovisko. Následne prejdete cez kasu, kde je potrebné zaplatiť vstup do tejto rokliny (aktuálne na úrovni 7,50 eur na dospelú osobu) a už len po kovovom mostíku k dlhému mostu cez rieku. Tam využijete zakúpené lístky a hor sa objavovať roklinu Wasserloch. Trasa vás bude najprv viezť smerom dole, následne sa to otočí a začnete stúpať drevenými mostíkmi okolo vodopádov. Prakticky sa nemáte kde stratiť, lebo trasa je dobre označená a mimo chodníka je viac menej nemožné zísť. Na konci vás čaká malá drevená útulňa nad ktorou sa nachádza menšia vyhliadka. Je dobré spomenúť, že aktuálne je roklina obojsmerná a teda rovnakou trasou pôjdete aj naspäť.

Vzdialenosť 3,3 km | Čas 2:05 hod | Stúpanie 471 m | Klesanie 471 m

Zaujímavosti

Všetko začína nádherným vzdušným visutým mostom. Ten je dlhý 65 metrov a nachádza sa vo výške 21 metrov nad zemou. Ten vás prevedie ponad rieku Salzu, ktorá má zelenočistú vodu. K tomu si prirátajte päť nádherných vodopádov, ktorých celkový spád je cez 150 metrov. Ešte stále vám to nepostačuje? Roklina Wasserlochklamm je proste očarujúci výlet pre všetkých, ktorí majú radi krásy prírody. Na jej vrchole vás čaká vyhliadka s pohľadom medzi útesy skalnej steny. Celkovo je samotná roklina dlhá asi 900 metrov a vybudovali ju miestni obyvatelia v rokoch 1986 až 1992. Je bezpečne zaistená drevenými lávkami, takže vám nehrozí žiadne väčšie riziko. Otvorená býva od apríla do konca októbra od deviatej hodiny ráno.

Každopádne Wasserlochklamm patrí k tým najkrajším roklinám u naších susedov a určite si vašu návštevu zaslúži.

Galéria

Last modified: 24. júla 2022

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *