Hrady, zrúcaniny a rozhľadne na jednom mieste prejdené za chvíľku? Aj toto je možné! Park miniatúr prináša jedinečný projekt pre výletníkov.

Náročnosť a dĺžka trasy

O náročnosti tejto trasy pomlčíme, vzhľadom na fakt, že buď vystúpite z auta alebo z autobusu a spravíte pár krokov.


Informácie o trase

Medzi Piešťanmi a Novým mestom nad Váhom sa nachádza obec Podolie. Práve sem je potrebné sa dostať či už pomocou auta alebo hromadnej dopravy. V obci vás nasmerujú dobre rozmiestnené smerové tabule, ktoré vás dovedú do vytúženého cieľa.

Vzdialenosť 18 m | Čas 00:05 hod | Stúpanie 0 m | Klesanie 0 m

Zaujímavosti

Už samotný názov hovorí, že sa jedná o miniatúry, ale čoho konkrétne? V tomto príjemnom parku v maličkej obci Podolie môžete nájsť miniatúry hradov a zrúcanín v ich pravdepodobne pôvodnej podobe. Čo to znamená? Že si môžete pozrieť napríklad ako vyzeral hrad Beckov v jeho najväčšej sláve ešte predtým, ako sa z neho stala zrúcanina. A keby len Beckov…

Park miniatúr v Podolí vám predstaví vyše 50 hradov, zámkov, rozhľadní alebo domov slávnych slovenských osobností. A to všetko v mini podobe s prepracovaním do najmenších detailov. Chcete vidieť Krásnu Hôrku predtým ako vyhorela? Tu máte možnosť!

Tento zaujímavý oddychový park sa začal budovať v roku 2003 a následne bol sprístupnený verejnosti. A vstupné? Pre dospelú osobu tri eurá na hlavu, deti to majú za dve. Otváracia doba je od apríla do októbra zhruba od deviatej do sedemnástej. V zime je park zatvorený a modely sú riadne zazimované, aby slúžili ďalším zvedavcom. Spomenieme ešte, že sa postupne pracuje na nových modeloch, taktiež je v pláne tieto modely pravidelne striedať, aby mali návštevníci stále niečo nové.

Čo dodať? Berte rodinu, ženu, priateľku, proste hocikoho a choďte tento krásny park navštíviť.

Galéria

Last modified: 17. marca 2019

One Response to " Park miniatúr – Matúšovo kráľovstvo v Podolí "

  1. Maria Dudeková píše:

    Chcela by som sa veľmi pekne poďakovať zamestnancom za ochotu zo dňa 21.6.2017, robila som turistickú sprievodkyňu skupine seniorov z organizácie OZ Zivena zo Žiliny, ktorí pre objektívne príčiny ( vek, zdravotný stav) nemohli dobehnúť stratený čas a tak sme na miesto prišli neskoro, ale po prosbe sme splnili aj poslednú časť programu. Ďakujem za celý kolektiv a prajem veľa pracovnych aj osobných úspechov, Dudeková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *